Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БЕРДИЧІВ. В усіх храмах благочиння було звершено молебень за мир в Україні

Одинадцятого вересня, в день Усікновення чесної глави Святого Пророка Предтечі й Хрестителя Господнього Іоанна, за благословенням архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима, в усіх храмах Бердичівського благочиння було звершено молебень за мир в Україні. Спільна Молитва за нашу державу об’єднала духовенство і численних віруючих різних парафій.

Після Божественної Літургії в єдиний день і єдиний час: 11-го вересня об 11. 30 , мешканці різних куточків Бердичівщини молилися у міських та сільських храмах за мир в Україні. Молилися діти і молодь, молилися дорослі і люди поважного віку – щиро та палко молилися за мир і спокій на українській землі. Соборна молитва лунала у головному храмі міста – Свято-Миколаївському соборі. Молебень за мир в Україні звершив благочинний Бердичівського округу, протоієрей Віталій Бойков у співслужінні соборного духовенства. Розмірений молитовний спів півчих ширився під склепіннями храму. Звучали слова Євангелія від Матфея: «Рече Господь: «Просіть, і дасться вам; шукайте і знайдете; стукайте, і відчинять вам…» Люди уклінно молилися до Господа, просячи миру та спокою для України. Молилися подумки й пошепки, молилися серцем і вустами. Восьмидесятичотирирічна Євгенія Мусевич зверталася до Бога простими й звичайними словами: «Нехай буде мир навіки, нехай буде добре нашим дітям і онукам, нехай у них буде світле і щасливе майбутнє…» Євгенія Редич просила за сина і за всіх синів України: «Боже, нехай повернуться наші діти. Боже, допоможи нам, нехай усі повертаються додому живими. Мій син Анатолій Пухальський – військовий, полковник, у нього – двоє діток… Він воював на кордоні, зараз у відпустці, має знову вирушити на захист Батьківщини. Боже, допоможи моєму синочку…»

Одинадцятого вересня, коли Церква вшановує пам’ять про Усікновення чесної глави Святого Іоанна Хрестителя, звершують особливе поминання всіх воїнів, котрі за віру і Батьківщину живіт свій поклали, всіх, на полях брані убієнних, як послідовників мученицького подвигу Святого Пророка, який віддав життя своє за Слово Істини, за віру, за людей… Після молебню в храмі було звершено панахиду за загиблими воїнами України, за синами Бердичівщини. І горіли свічки, біллю та сумом звучав молитовний піснеспів: «Упокой, Господи, душі спочилих воїнів, упокой, Господи, душі безвинно убієнних…» А серця скорботно відповідали: «Вічна пам’ять…»

Роман Абрамов, син бердичівлянки Наталії Ковальчук, не дожив до свого 28-річчя півмісяця: 31-го липня він загинув у Донецькій області, в бою за Саур-Могилу. Свого чоловіка і батька не дочекалися дружина Тетяна і двійко маленьких діток… За день до трагічної загибелі сина його матері Наталії Вікторівні наснився дивний сон: посеред зими на білу землю опустився білий лелека. І жінка серцем відчула, що станеться щось недобре… «Немає хвилинки, щоби я не думала про свого Романа і не згадувала, – говорить мати солдата. – Біль утрати не вщухає…»

«У ці суворі і важкі часи Свята Церква, як мати, звертається до своїх чад, закликаючи об’єднатися у спільній молитві. Ми зростаємо на Святій землі під Святим небом, і наш шлях має бути шляхом християнських чеснот, шляхом праведного життя, до якого нас закликає Спаситель, – слухали віруючі слова проповіді благочинного Бердичівського округу, настоятеля Свято-Миколаївського собору протоієрея Віталія Бойкова. – Ми маємо благодать від Бога – мир і хліб насущний. І ми не думали, що мир, який заповів нам Господь, може похитнутись. І сьогодні ми несемо важкий тягар скорботи, печалі та випробувань. Сьогодні Церква закликає людей до єднання, любові і зміцнення віри, закликає до щирої молитви, до спілкування з Богом. І ми звертаємося до Господа, щоби повернув нам мир, який ми втратили через свою гріховність. І наша єдина мета – творення миру, прагнення до єднання нашої спільноти – родини християн».

Отець благочинний закликав усіх приєднатися до Хресної ходи зі святинями храмів із молитвою за мир і спокій в Україні, яку з благословення Никодима, Архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського, буде звершено в місті і селах району протягом 15-го – 19-го вересня: «Згадаймо слова Воскреслого Христа, сказані Жонам-Мироносицям і звернені до нас: «Мир даю вам…» Ми пам’ятаємо приклад розп’ятого Христа, Який звертався до Отця Небесного: «Отче, прости їм, бо не відають, що чинять». Він просить за людей, просить простити їм всі ті злодіяння, які вони чинять… Ми сьогодні знову і знову прибиваємо Христа до хреста своїми гріхами… Тож давайте йти шляхом спасіння, шляхом любові і єднання… «Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх…» Сьогодні гинуть наші сини, і гірко думати, що багато з них не повернулися… Нехай Господь напоумить народ Божий, щоби зберегти нашу Вітчизну. Нам потрібно об’єднатися в любові і поверненні до духовних витоків – усі ми вийшли з єдиної купелі… Нехай Господь благословить нашу спільну молитву, нехай благословить нас миром!»

Наприкінці Богослужіння благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звернувся до прихожан із проханням взяти участь у богоугодній і святій справі – зборі коштів та продуктів харчування для допомоги військовослужбовцям 26-ї Бердичівської артилерійської бригади: «В усі часи воїни частини показували приклади мужності та героїзму. І нинішнє покоління гідно примножує бойову славу своїх батьків і дідів. Сьогодні хлопці захищають нашу землю, наш народ і майбутнє України. Низький їм уклін… І в день Усікновення чесної глави Святого Пророка Предтечі й Хрестителя Господнього Іоанна хочеться побажати всім: нехай його молитовне заступництво допоможе нам, дасть сили служити Божій правді і творити добро».

Усім миром – за мир…

Молебні за мир і панахиди за загиблими воїнами відслужили в усіх храмах Бердичівського благочиння. В усіх храмах одночасно звучали дзвони, скликаючи людей на Богослужіння. В усіх храмах віруючі звертали до Бога свої молитви за мир, спокій, єдність, соборність і незалежність нашої Святої держави – богоспасаємої України.

Повільний благовіст, а потім мелодійний тридзвін у всі дзвони розливався над Загребеллям. Прихожани Свято-Троїцького храму Бердичева зійшлися на молебень, який звершив настоятель церкви – протоієрей Михаїл Гоюк. Люди зібралися, щиро вірячи, що спільна молитва допоможе Україні подолати випробування й повернути мир, спокій та злагоду.

Опівдні, після Божественної Літургії у Свято-Георгіївській церкві, мешканці мікрорайону Газопровід м. Бердичева звертали свої молитви до Бога, на колінах благаючи миру і спокою. Молебень звершив настоятель храму протоієрей Андрій Корнющенко, котрий закликав берегти мир, заповіданий Христом: «Усіх нас єднає православна віра і любов до України, всі ми прагнемо миру. Нехай Господь береже нашу державу, нехай благословить кожну родину і всю Україну!»

Мешканці мікрорайону міської лікарні, медичні працівники та їх пацієнти зібралися в храмі на честь ікони Матері Божої «Цілителька» на території Бердичівської ЦМЛ, щоби піднести свої молитви, дякуючи Господу за безмежне милосердя і благаючи про опіку і поміч для нашого народу: «Благослови нашу Батьківщину Україну, долю та щастя їй дай…» Молебень за мир і єдність в нашій державі звершив протоієрей Роман Натальчук.

До Свято-Димитрівського храму в селищі Гришківцях (настоятель – протоієрей Юрій Рибачок) люди прийшли з однією думкою: всі ми – діти єдиного Бога і маємо жити за Божими Заповідями, любити ближніх своїх, бути миротворцями і перемагати зло добром.

Мешканці с. Старого Солотвина єдиними вустами і єдиними серцями просили Господа, щоби Він послав державі нашій мир, тишу і спокій, просили зупинити кровопролиття, розбрат і ворожнечу. Напередодні, 10-го вересня, на вечірню службу до Свято-Хрестовоздвиженського храму (протоієрей Миколай Шпичка) прийшла парафіянка Лідія – мати солдата Олександра Сокорчука, котрий мужньо захищав Батьківщину і загинув у запеклих боях під Амвросіївкою. Наступного дня жінка знову була в церкві на Божественній Літургії, молебні за мир та панахиді. Вона молилася за здоров’я наших захисників і за упокій душ всіх полеглих воїнів та свого сина, якого 20-го серпня поховали у рідному селі…

В с. Скраглівці у Свято-Іоанно-Богословському храмі (настоятель – протоієрей Димитрій Крушеницький), залишивши всі справи, зібралися численні прихожани, прийшли піднести свої молитви за мир школярі, їх батьки і діти. І старі, і малі об’єдналися в спільній молитві за Україну.

Одинадцятого вересня за мир в Україні молилися села Половецьке і Хмелище. Прихожани Спасо-Преображенського та Свято-Миколаївського храмів (настоятель – протоієрей Іоанн Попадич) підносили до Бога свої молитви за мирне теперішнє і щасливе майбутнє України – зі сльозами на очах, духовним трепетом і глибокою вірою.

У селах Гардишівці та Озадівці в Свято-Іоанно-Богословському та Різдва Пресвятої Богородиці храмах молебень за мир і спокій в нашій державі звершив протоієрей Ярослав Ігнатюк. В Озадівській церкві, побудованій у 1755-му році, яка і є однією з найстаріших на Бердичівщині, нині проводяться ремонтні роботи. Проте, незважаючи на такі обставини, мешканці села прийшли до храму і молилися просто неба про найсокровенніше – рідну землю і мир на ній, про наших батьків, дітей та онуків.

Свічки жевріли в руках прихожан Свято-Михайлівського храму с. Хажина та Свято-Іллінської церкви с. Бистрика (настоятель – протоієрей Владислав Асафов). Вони прийшли на молебень за мир, просячи Господа дарувати глибокий і невід’ємний мир, щоби в тиші і спокої, злагоді і взаєморозумінні проводити життя. До спільної молитви у с. Хажині приєдналася сільський голова Наталія Семенюк. Півгодини звучали дзвони в с. Бистрику, кличучи людей на молебень. «Позбав, Господи, державу нашу від голоду, мору, землетрусу, потопу, вогню, меча, нашестя іноплеменних і розбрату…»

Протоієрей В’ячеслав Губенко звершив молебень за мир на землі українській у селах Швайківці (церкві Різдва Пресвятої Богородиці), Райках (Свято-Троїцькому храмі) та Малосілці (Свято-Михайлівській церкві). Лунали дзвони, звучали молитовні піснеспіви, віруючі молилися про головне для всіх: щоби Господь послав мир в серця наші, щоби Господь умиротворив людей…

Мешканці села Сингаївки 11-го вересня підносили свої молитви за мир в Україні, за мир на землі нашій у Свято-Миколаївській церкві (настоятель – протоієрей Анатолій Бочковський). Дерев’яний храм із давньою історією, яка сягає початку 20-го століття, є свідком багатьох подій і поколінь. У радянські часи він був зруйнований та обезголовлений, у приміщенні безбожна влада влаштувала клуб. Але збереглася віра православна, віра батьківська, не згасала, як лампада, молитва… У 90-і роки храм повернули людям, і сьогодні палка молитва за мир підноситься до небес.

Ієромонах Мануїл (Бицик) звершив молебень за мир у Свято-Іоанно-Богословському храмі с. Обухівки. З почуттям духовної єдності люди молилися за припинення кровопролиття в Україні, волаючи до Бога, просячи зберегти родини в мирі і любові. В с. Маркушах священик відслужив молебень за мир біля каплиці Преподобного Нестора-Літописця на території школи. Об’єднані єдиним прагненням до порозуміння, єдності, добра і любові, тут зібралися мешканці села, учні, педагоги та представники громадськості. Сьогодні наша країна у великій небезпеці, і діти, як ніхто інший, розуміють це і вболівають за долю України. З ініціативи директора навчального закладу Людмили Михальченко біля школи встановлено стелу загиблим за незалежність України. На мармуровій плиті – слова безбежної пошани… Зображення скорботного Ангела-Хранителя – це честь і данина полеглим… Днями, під час Хресного ходу за мир, пам’ятник буде освячений.

У невеличкому селі Дубівці в церкві Різдва Іоанна Предтечі настоятель храму ієрей Віталій Замерлюк відслужив молебень за мир в Україні. Прихожани зверталися до Бога, щиро вірячи, що Всевишній вилухає їх молитви і допоможе, аби на нашій землі був мир.

Цього осіннього дня лунала молитва за мир у Свято-Успенському храмі села Райгородка (настоятель – ієрей Євгеній Воробйов). Люди молилися, щоби. Господь був милосердним до нашого народу, щоби допоміг усім усвідомити істину і послав мир нашій країні і нашому народу.

Молебні за мир і спокій в Україні звершив у селах Великій П’ятигірці і Осиковому настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму і Свято-Успенської церкви ієрей Олександр Худяков. Люди, розповів священик, зі сльозами на очах просили Всемилосердного Владику Небесного благословити наш народ довгоочікуваним миром, освятити серця любов’ю і захистити Україну від усіх негараздів.

Молебні за Мир, Цілісність, Соборність і Незалежність України зібрали прихожан у Петро-Павлівській церкві с. Реї і в храмі Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова с. Скаківки (настоятель – ієрей Євген Дзядух). Діти та онуки деяких сільчан захищають нашу країну, виконуючи свій священний обов’язок. Рідні просили Господа бути їм помічником та заступником, зберегти їх, щоби повернулися неушкодженими, і послати благословенний мир…

У кожному храмі Бердичівського благочиння 11-го вересня віруючі молили Бога благословити наш народ Небесним миром, щоби злагода і спокій увійшли до кожної оселі, до кожного міста і села нашої держави, щоби піднесена й урочиста мелодія дзвонів сповістила про перемогу добра над злом.

Прес-служба Бердичівського благочиння