Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БЕРЕЗАНЬ. На малій батьківщині святителя Софронія побувала дослідницька експедиція з Іркутська

27-29 липня в м. Березані за участю місцевого духовенства відбулася низка заходів у зв’язку з прибуттям до міста православних паломників із далекого Сибіру.
В рамках реалізації науково-дослідницького проекту «Зі Святителем Софронієм від Іркута до Неви і Дніпра» та обміну історичними даними про Святителя Софронія Іркутського, який народився на поч. 18 ст. в м. Березані, на батьківщину святого прибула група у складі:
1. Гладкова Світлана Миколаївна, староста Софроніївської парафії с. Шаманка Іркутської обл., керівник науково-дослідницького проекту та куратор будівництва майбутнього храму на честь Святителя Софронія;
2. Філатова Марія Олександрівна, режисер державної телерадіокомпанії «Іркутськ» (ДТРК «Іркутськ»);
3. Крючкова Тамара Олександрівна, кандидат історичних наук, мистецтвознавець, спеціаліст з іконопису;
4. Горенко Зоя Іванівна, поетеса, журналістка, співробітниця Регіонального Центру російської мови, фольклору та етнографії;
5. Юшинкова Надія Вікторівна, керівник майстерні «Параскева — рукодельница».

Цей візит – результат давніх перемовин з об’єднання молитовних та науково-дослідницьких трудів задля прославлення великого святого Православної Церкви, шлях якого пройшов через Березань, Київ, Золотоношу, Санкт-Петербург та Іркутськ. Група дослідниць провела велику роботу з пошуку архівних матеріалів, які дають змогу пролити світло на багато раніше невідомих сторінок із життя Святителя. Для жителів м. Березані ця інформація тепер є доступною, а в майбутньому, за результатами роботи цього проекту буде відзнятий фільм про нашого святого земляка.
Символічним, на наш погляд, є також і той факт, що у м. Березані торік було розпочато будівництво храму на честь Святителя Софронія, встановлено поклінний хрест, упорядковано котлован на місці майбутнього храму, оформлено всю необхідну документацію для такого будівництва і завезені перші будівельні матеріали. Тож, дві релігійні громади на різних куточках материка майже одночасно почали зводити храми в тих місцях, які були дорогі серцю Софронія Іркутського.
За участі місцевої влади для гостей були проведені екскурсії містом, паломники відвідали музей та всі місцеві храми: Успенський, Михайлівський та Благовіщенський.
28 липня благочинний Березанського благочиння ієромонах Назарій (Омеляненко), настоятель Михайлівського храму прот. Петро Красножон та настоятель Софроніївської парафії прот. Олександр Клименко разом з учасниками проекту та вірянами міста відслужили біля криниці Святителя Софронія при Михайлівському храмі водосвятний молебень та акафіст святому.
29 липня біля поклінного хреста Софроніївської парафії міста при зібранні численних місцевих вірян та гостей з Іркутська та Іркутської області вищезгадані місцеві священики відслужили молебень про мир в Україні.
Після молебню гості від’їхали до Золотоноші в прославлений Красногорський Преображенський монастир для подальшого вивчення житія святого.