Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

УКРАЇНА-ЙОРДАНІЯ. Відбулася поїздка керівників паломницьких служб в Йорданію

25 травня – 3 червня за підтримки Руської Духовної Місії в Єрусалимі відбулася поїздка до Йорданії керівників і співробітників паломницьких служб Руської Православної Церкви.
З Української Православної Церкви в ній взяли участь директор Паломницького Центру при ВЗЦЗ УПЦ Володимир Теліженко, керівник паломницького відділу Святої Успенської Києво-Печерської Лаври архімандрит Пимен, керівник паломницької служби Свято-Воскресенського Теплодарського монастиря м.Одеса ігуменя Никодима, співробітник паломницького відділу Святого Апостола Андрія Первозванного Одеської єпархії Арсеній Бураков.
Паломництво було організоване на запрошення короля Йорданії Абдалли II і включало відвідування християнських святинь і відомих археологічних пам’яток країни, в тому числі Петри, Джераша, Пелли та ін. Мета поїздки – розвиток паломництва по Йорданії.
27 травня керівники і співробітники паломницьких служб взяли участь в унікальній події: вперше в новітній історії Єрусалимської Православної Церкви за підтримки короля Йорданії Абдалли II біля річки Йордан, на місці Хрещення Господа Ісуса Христа, зібралися представники Православних Церков на чолі з Блаженнішим Патріархом Святого града Єрусалима і всієї Палестини Феофілом III, щоб у присутності члена королівської сім’ї Йорданії принца Газі і безлічі віруючих (в тому числі і з України) звершити молитву про мир в такий важкий час, коли страждають християни на Близькому Сході, в Європі і по всьому світу.
Молитва проходила на території релігійно-археологічного заповідника «Місце Хрещення Ісуса Христа на Йордані».
Єрусалимському Патріарху співслужили архієпископ Єгор’євський Марк (Руська Православна Церква), єпископ Зворнічсько-Тузланський Хризостом (Сербська Православна Церква), митрополит Тирговиштський Нифон (Румунська Православна Церква) і митрополит Велико-Тирновський Григорій (Болгарська Православна Церква).
Наприкінці чину, молитви про мир були прочитані представниками Православних Церков на різних мовах. У вознесеною архієпископом Марком молитві слов’янською мовою особливо була згадана Україна і віруючі просили Бога дарувати мир нашій країні і умиротворити ворогуючих.