Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Сімейне свято з нагоди Дня захисту дітей провів Синодальний відділ УПЦ

1червня, Синодальним Відділом Української Православної Церкви у справах сім’ї за підтримки Духовно-просвітницького центру Кафедрального Собору УПЦ та Православних скаутів України в приміщенні галереї «Соборна» на місці будівництва Кафедрального собору УПЦ на честь Воскресіння Христового було проведено «Сімейне свято» приурочене до Міжнародного дня захисту дітей.
Захід розпочався зі святкового молебню в Свято-Андріє-Володимирівському (нижньому) храмі Кафедрального собору, який очолив Голова Синодального Відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї Пантелеімон, єпископ Ровеньківський і Свердловський. Владиці співслужили: Голова Парафіяльної Ради Кафедрального собору Української Православної Церкви на честь Воскресіння Христового – Варсонофій, єпископ Бородянський, вікарій Київської Митрополії та духовенство міста Києва. Після молебню владика звернувся до учасників свята з привітальним словом:
«У сьогоднішній недільний день вся повнота Української Православної Церкви долучається до відзначення Міжнародного дня захисту дітей. Ми бачимо, як діти зростають в послусі Святій Матері-Церкві, своїм батькам, і дійсно є дітьми, які живуть з чистими серцями, світлими думками, добрими намірами. Ці якості виховуються в них з бажанням, щоб вони примножили в світі добро. Також ми бачимо перед собою дітей, які скалічені життям, які хворіють, позбавлені батьківської уваги, любові, справжньої повноцінної сім’ї. І Церква як чадолюбива матір не може стояти осторонь проблем та турботи про цих дітей. Тому ми сьогодні в першу чергу дякуємо Богові за те, що Він благословляє нас на добрі справи, що Він любить дітей і все Своє творіння.
Дай Боже, щоб ми жили в суспільстві, в якому діти займатимуть одне з перших місць, бо вони – майбутнє нашої Церкви і нашої держави. Ми віримо в те, що благодать і милість Божі будуть з нами, що будуть діти народжуватися, від купелі Хрещення приступати до Причастя Тіла і Крові Христових, навчатися в недільних школах. Все це вселяє в нас надію, що дякуючи чистій дитячій молитві ми будемо мати на нашій Україні спокій, мир, і Господь буде милостивий до всіх нас. Зі святом!»
Свято продовжилося урочистостями в приміщенні галереї «Соборна» де Преосвященні Владики звернулися до гостей та учасників свята з привітальним словом. Продовженням святкової програми стала прем’єра вистави «Світле Воскресіння», яку підготувала дитяча театральна студія «Радощі». Студія «Радощі» – це колектив юних та неймовірно талановитих акторів, які з благословення Голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви протоієрея Георгія Коваленко вже на протязі восьми років під керівництвом своїх наставників Сергія Дудко та Ольги Алєліної навчаються акторській майстерності.
В рамках свята відбулося відкриття виставки світлин із життя особливих дітей під назвою «Втиснутись у нормальність». Це ілюстрована повість про людей з особливими потребами про їх будні та свята. Відкрили виставку керівник реабілітаційного центру «Родина» Самсонова Лариса Станіславівна та автор фотографій Яременко Марина які зібрали яскраві миттєвості життя діток з особливими потребами.
Святкову програму завершили виступи вихованців реабілітаційного центру «Родина» та музичний подарунок у виконанні вихованців недільної школи Свято-Кирилівського монастиря міста Києва.
На цьому веселощі не закінчились, і жвава малеча залюбки перемістилася на майстер-класи та ігрові станції. Ніхто не залишився без уваги та подарунків. Кожен учасник свята забрав додому власноруч виготовлений подарунок в техніці декупажу, кераміки чи петриківського розпису. На ігрових станціях дітки мали можливість випробувати себе на спритність, увагу, пам’ять, кмітливість, художні таланти та вправність. Особливо сподобалося юним відвідувачам приймати участь в лотереї, де можна було обміняти зароблені на станціях картки на цікаві та корисні подарунки. Також всіх охочих щедро пригощали запашною випічкою та гарячим чаєм.