Август 14th, 2013
ХУСТ. Святкування на честь ікони Пресвятої Богородиці «Нанківська» відбулося на місці з’явлення
10 серпня відбулося святкування на місці, де за переданням відбулося зявлення ікони Божої Матері, яку пізніше назвали «Нанківська». На даний час тут збудована каплиця, до якої відкрито доступ кожного дня. Біля каплиці знаходиться джерело води, яке не висихало навіть у ті часи, коли майже всі інші джерела втрачали воду через засуху.
У каплиці відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив владика Марк, правлячий архіпастир Хустської Єпархії. У богослужінні взяли участь священнослужителі, миряни та гості єпархії. Після літургії відбувся водосвятний молебень.
КИЕВ. Розпочався Успенський ПІСТ
14 серпня у день винесення Хреста Господнього та пам’яті семи святих мучеників Маковеїв розпочинається Успенський або Богородичний піст.Цей піст встановлений Церквою перед великими двунадесятими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері і продовжується рівно два тижні. Хоча він і короткий, але по своїй строгості він подібний до Великого посту, саме в цей піст не дозволяється вкушати навіть рибу окрім свята Преобраення Господнього.Свята Церква встановила цей піст для нашого духовного перетворення перед святом Успіння Пресвятої Богородиці, щоб ми подивилися на книгу свого буття критично і побачили, як ми живемо по правді Божій чи по своїм примхам та пристрастям.На то і піст щоби ми усвідомивши свої гріхи, прийшли до покаяння. Божа Матір завжди за нас постилася і ревносно молилася, щоб через Божественного Духа з’єднатися блаженною душею з Своїм Сином і стати нашою ходотайницею. І після відходу від земного життя Пресвята Богородиця не залишає світу: «У Різдві дівоцтво зберегла єси, в успінні світу не залишила єси Богородице …» — нагадує церковний піснеспів свята. Тому і ми зобов’язані постити в цей час і оспівувати Її, наслідуючи Її життя і проявляючи справжню любов свою до Пречистої Богородиці.За церковним переданням Богородиця дізналася про час свого переходу з цього світу у світ вічний у небесні обителі і тому Вона готувалася до цього переходу постом і посиленою молитвою, хоча Вона і не потребувала очищення душі або виправлення — все її життя було зразком святості і жертовності. Але Вона подала нам приклад як необхідно віруючій людині готовитися до важливої події нашого життя, тобто, переходу від земного життя у вічне. Православні постять і наслідують подвиг Пресвятої Богородиці, бажаючи хоча б частково уподібнитися Її чистоті, життю та молитвам. Кожен істинно віруючий повинен прагнути дотримуватися тілесні і духовні пости, встановлені Святою Церквою. Душа наша живиться молитвою, але і розум теж потребує їжі,їжі духовної. Церква постом чекає від нас збагачення нашого духовного і розумового внутрішнього світу. Перш за все, необхідно частіше ходити до церкви і брати участь у богослужінніта Таїнставах. Протягом Посту необхідно, щоб хоч один день був присвячений ТаїнствуСповіді та Причастя.Читанняі духовніроздумидають людині можливість знайти цей внутрішній світ і його радість. За словами святителя Іоанна Златоуста «піст з вірою багато додає міцності, бо навчає великому любомудрію, людинуробитьАнгелом, та ще зміцнює проти сил безтілесних …» Піст являється ліками, подібно тому, як ми лікуємо ними своє тіло так само постом ми лікуємо свою душу. «Нехай же постяться не тільки наші одні вуста, але і зір, і слух, і ноги, і руки, і всі частини нашого тіла», — каже святитель. Тільки тоді цей піст буде істинний, християнський і спасительний для нас той, якого чекає від нас Господь.
СУМЫ. В Тростянце совершен крестный ход к источнику Святого великомученика Пантелеимона
9 августа по благословению архиепископа Сумского и Ахтырского Евлогия в г. Тростянец после завершения Божественной литургии в храмах города был совершен крестный ход при участии духовенства и множества верующих прихожан города до часовни у водного источника в честь святого, которая была освящена 13 июня архиепископом Евлогием.
МУКАЧІВО. Духовно-спортивно-молодіжний табір в с. Нове Давидково
10-го серпня архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор благословив завершення та відвідав духовно-спортивний дитячий табір в с. Нове Давидково.
По традиції архієрей провів живу та цікаву співбесіду з дітьми, у якій нагадав про обов’язок та добрий намір молодих людей бути вірними чадами Церкви та своєї рідної землі.
Владика благословив кожну дитину на подальше навчання та побажав духовно зростати та досконало вивчати Закон Божий!
МУКАЧІВО. Керуючий єпархією зустрівся з ректором УжНУ
12 серпня архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор в ректораті УжНУ провів робочу зустріч з керманичом Вузу – професором, Ф.Г. Ващуком.
В ході діалогу, ректор УжНУ, зауважив, що сучасна молодь потребує духовного розвитку та уваги до моральних принципів. У свою чергу владика Феодор розділив спільні погляди про можливість гармонійного поєднання виховання молодих людей в спільних науково-богословських дослідних питаннях.
В ході зустрічі були обговорені пропозиції, щодо підписання договору про співпрацю між Мукачівською Православною єпархією та УжНУ.
Ректор УжНУ також розповів архієпископу про намір відкрити у ВУЗІ три музеї – археологічний, музей стародруків та музей університету. Натомість архієпископ Феодор передав ректору видання єпархіального Богословсько-історичного науково-дослідного центру імені архімандрита Василія (Проніна), директором якого є кандидат історичних наук УжНУ, Ю.Данилець, – тритомне зібрання творів відомого богослова і вченого, подвижника благочестя Православної Церкви на Закарпатті в XX столітті, духівника Свято-Миколаївського жіночого монастиря, архімандрита Василія (Проніна).
Враховуючи роль о. Василія (Проніна), ректором запропоновано на належному рівні відзначити в університеті внесок Проніна у розвиток закарпатської науки та духовності.
Також проф. Федір Ващук дав доручення організувати в УжНУ наукову конференцію, присвячену дослідженням праць та наукової спадщини архімандрита Василія (Проніна).
На прохання ректора УжНУ, в кінці зустрічі архіпастир освятив оновлений ректорат та історичний факультет УжНУ.
ПОЛТАВА. ПМДС посетила группа художников из Германии
11 августа по благословению митрополита Полтавского и Миргородского Филиппа, Полтавскую Миссионерскую Духовноую Семинарию с дружественным визитом в рамках обмена опытом посетила группа художников из Германии. Преподаватели и студенты из университетского города Тюбингем посетили Свято-Николаевский собор, храм преподобного Нестора Летописца и строящийся Трехсвятительский храм. Гости из Германии ознакомились с иконописными работами преподавателей и студентов иконописного отделения ПМДС. В этот же день в Выставочном зале города Комсомольска состоялось открытие персональной выставки работ доцента живописи из Германии Арламовой А.Н. Пресс-служба Полтавской Миссионерской Духовной Семинарии УПЦ
КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир благословив звершити в усіх храмах УПЦ молебні перед початком навчального року
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир благословив звершити 1 вересня в усіх храмах Української Православної Церкви молебні перед початком нового навчального року.