ЛУЦЬК. До Волинської обласної клінічної лікарні вперше прибула чудотворна Почаївська ікона Божої
16 серпня став днем особливої духовної радості для двох тисяч медпрацівників та тисячі пацієнтів Волинської обласної клінічної лікарні. Цього дня з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта до закладу, вперше за його історію, прибула чудотворна Почаївська ікона Божої Матері, яка, з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Володимира перебуває на теренах Волинської єпархії.
Молебень перед святинею очолив митрополит Волинський і Луцький Ніфонт, який наразі перебуває на лікуванні у Волинській обласній клінічній лікарні. Архієрею співслужили клірики Волинської єпархії. А саме богослужіння співав хор вихованців Волинської духовної семінарії на чолі із протоієреєм Петром Муляром.
«В 1559 році грецький архієрей, митрополит Неофіт, перебуваючи в помісті православної шляхтянки Анни Гойської, подарував її родині, в знак вдячності за гостинність, ікону Божої Матері, ця ікона почала чудотворити – зцілився сліпонароджений брат Анни Гойської. І цю святиню подарували Почаївському монастирю, де вона і дотепер перебуває. І тепер, вперше в історії Волинської обласної лікарні ця найбільша святиня Волині перебуває тут, щоб благословити золоті руки лікарів та подарувати зцілення та одужання пацієнтам цього закладу», — зауважив. звертаючись до присутніх владика Ніфонт.
Він також вручив головному лікарю Волинської обласної клінічної лікарні Івану Сидору високу церковну нагороду – орден Почаївської ікони Божої Матері.
«Ми всі християни, віримо в Бога, і сьогодні в нашому лікувальному закладі перебуває така велика святиня – Почаївська ікона Богородиці. Це вперше в історії нашої лікарні. Думаю це допоможе нашим пацієнтам, і нам – лікарям у справі лікування тілесних недугів». – сказав у коментарі журналістам, головний лікар Волинської обласної клінічної лікарні Іван Сидор.
Від імені духовенства і вірян до владики Ніфонта звернувся секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук. Він побажав владиці швидкого видужання та подякував лікарям за те, що вони приклали максимум зусиль для лікування волинського архієрея: «сподіваємось, що наш дорогий владика в скорому часі повернеться до керування Волинською єпархією».
А на очах багатьох медпрацівників та пацієнтів можна було побачити сльози радості. Із палкою і щирою молитвою вони благали Божу Матір про допомогу, про милість.
Ці благодатні дні відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі стали днями великої духовної радості для православних волинян.
БЕРДЯНСК. Епископ Ефрем посетил один из старейших храмов епархии