Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ-ЯЛТА. Представники Української Православної Церкви беруть участь в Міжнародній конференції «Мистецтво співіснування християн»

4 жовтня в Ялті відкрилась Міжнародна наукова конференція «Мистецтво співіснування християн. Уроки історії та виклики сучасності». Конференція організована Міжнародною групою «Примирення в Європі — завдання церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині».
З вітанням на адресу конференції звернувся Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Текст вітання Його Блаженства оголосив секретар Сімферопольської єпархії протоієрей Олександр Якушечкін. Він також зачитав привітання митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря.
З вітаннями на адресу конференції звернулися також Апостольський нунцій в Україні архієпископ Томас Галіксон, Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук та голова Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України єпископ Уланд Шпалінгер.
В роботі конференції беруть участь представники Православної, Римо-Католицької, Греко-Католицької та протестантських церков з України, Білорусі, Польщі та Німеччини. Українську Православну Церкву на конференції представляють проректор Київської духовної академії і семінарії з науково-богословської роботи доцент Володимир Бурега та викладач Академії протоієрей Миколай Данилевич.
В перший день роботи конференції були представлені доповіді, присвячені історії і сучасності співіснування християн на Європейському континенті та релігійній ситуації в сучасній Україні. В другій половині дня відбувся круглий стіл «Бути християнином сьогодні: в пошуках нової ідентичності».

Довідка. Міжнародна група «Примирення» була створена 1974 року з ініціативи Євангелічно-Лютеранської Церкви і Польської Екуменічної Ради з метою сприяння примиренню між польським і німецьким народами, відносини між якими були суттєво погіршені в наслідок подій Другої світової війни. У 1995 році до групи «Примирення» долучились нові учасники: представники України та Білорусі. Так виник сучасний проект «Примирення в Європі — завдання церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині». Від України до складу групи «Примирення» входять представники Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України та Римо-Католицької Церкви в Україні.
З 2009 року з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву в групі «Примирення» офіційно представляє проректор Київської духовної академії і семінарії з науково-богословської роботи доцент Володимир Бурега.