Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

03.05.2012. КИЇВ. У кафедральному соборі Воскресіння Христового пребуває чудотворна ікона «Спас Чорнобильський»

1 травня, за благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира у храм Всіх святих, що на місці будівництва Кафедрального Собору Воскресіння Христового (Залізничне шосе, 3) із Свято-Іллінського храму міста Чорнобиля прибула чудотворна ікона «Спас Чорнобильський».
Перед чудотворним образом молебень очолив вікарій Київської Митрополії єпископ Макарівський Іларій у співслужінні духовенства Південно-Західного благочиння м. Києва.
Після в Галереї «Соборній» відкрилася унікальна виставка «Чорнобиль: Люди — Місця — Солідарність – Майбутнє», присвячена 26-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
Виставка проводиться Відділом благодійності та соціального служіння при Священному Синоді УПЦ спільно з Дортмундським Міжнародним освітнім центром за підтримки Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового, а також Синодального відділу біоетики та етичних питань.
На виставці представлена інформація про катастрофу, яка сталася на реакторі, її наслідок для людей і навколишнього середовища, а також про європейський рух солідарності, що виник після аварії. Особливе місце в концепції виставки займають зустрічі з ліквідаторами і очевидцями трагедії. У Німеччині було проведено 870 подібних зустрічей, і всі вони викликали величезний інтерес у німецьких студентів і школярів.
Виставка — це також форма визнання героїзму ліквідаторів, які гасили пожежу і виконували роботи з розчищення на четвертому блоці реактора і при зведенні саркофага. Ціною свого здоров’я і життя вони запобігли ще більшої трагедії, яка б охопила і Європу.
Експозиція складається з ряду інтерактивних стендів, присвячених різним аспектам катастрофи. Відвідувачі можуть не тільки прочитати ту чи іншу інформацію, вони також можуть послухати записані спогади очевидців, переглянути записи з місця аварії, оцінити розміри трагедії за допомогою вбудованих цифрових карт, завдяки кадрам з німецького з інформаційною політикою 1986 року на Сході та Заході.
Організатори виставки свідчать, що кількість постраждалих від Чорнобильської аварії визначається лише приблизно, оскільки крім працівників ЧАЕС і пожежників, до них слід віднести військовослужбовців і цивільних осіб, що брали участь в ліквідації наслідків техногенної катастрофи, а також мешканців районів у зоні радіоактивного забруднення. За даними організації «Союз «Чорнобиль»» з 600 000 ліквідаторів 10% померло, 165 000 залишилися інвалідами.
За словами Голови Синодального відділу благодійності та соціального служіння архідиякона Сергія Косовського: «Православна Церква завжди була із народом у хвилини випробувань. Церкву не може не турбувати те, що відбувається в нашому суспільстві, особливо там, де мова йде про людське начало, про відносини між людьми, про ті сфери життя, де найбільш існує потреба в таких цінностях і якостях людини як любов, милосердя, віра, готовність до самопожертви. На жаль, і це вже очевидно, що багато чого з перерахованого йде зараз з нашого життя, і це найбільш помітно й болісно сприймається там, де подібні цінності не повинні піддаватися сумніву».
Відзначимо, що чудотворна ікона «Спас Чорнобильський» знаходитиметься у храмі до 9 травня , а виставка буде відкрита до 10 травня з 10:00 до 19:00.