Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

23.02.2012. ВІННИЦЯ. У єпархії проходять зібрання духовенства та працівників церковних лавок

Цього тижня у єпархіальному управлінні під головуванням митрополита Вінницького і Могильов-Подільського Симеона проходять зібрання духовенства. На відміну від загальних зборів, на які збираються усі священики єпархії, на ці збори приїздять представники одного окремого благочиння. Так, у понеділок митрополит Симеон зустрівся з духовенством ІІ Вінницького міського благочиння, у вівторок – Могилів-Подільського, у середу – Шаргородського. У п’ятницю відбудуться збори за участю священиків Вінницького районного благочиння. Головною темою зібрань є духовна робота священика з паствою під час Великого посту, а також соціальна діяльність парафій в рамках оголошеного Вінницькою єпархією Року соціального служіння.
Зокрема, великої уваги владика Симеон приділяє створенню на кожній парафії служби взаємодопомоги або патронажної служби, яка б опікувалася старими, немічними та одинокими людьми. Також, з благословення митрополита Симеона, на кожній парафії має бути призначений чи обраний помічник настоятеля з соціальних питань. В окремих випадках таку роботу можуть виконувати члени парафіяльних молодіжних організацій.
Така форма зібрань, як показав перший досвід, сприяє більш тісному спілкуванню духовенства з архієреєм, дає можливість священикам висловити свої проблеми і поставити владиці запитання щодо тих чи інших сторін пастирської діяльності. Передбачаючи ефективність саме такої форми спілкування зі священиками, митрополит Симеон ще наприкінці 2011 року благословив їх проведення і затвердив відповідний графік. Згідно цього графіка, зібрання продовжаться після першого тижня Великого посту. Загалом же, протягом року, владика має намір зустрітися з представниками кожного благочиння двічі, не враховуючи традиційних загальних зборів.
Паралельно із зібранням священиків, у єпархії проводяться бесіди з працівниками церковних лавок. Ці бесіди проводить керівник місіонерського відділу єпархії протоієрей Віталій Голоскевич. Необхідність таких бесід викликана тим, що працівники церковних лавок є першими особами, з якими стикається людина, приходячи з тими чи іншими потребами до храму. І від того, як церковний служитель зустріне людину, як відповість і що порадить,багато в чому залежить, чи захоче ця людина знову звернутися до храму. Тому працівники церковних лавок мають не лише вміти рахувати чи видавати товар, а бути, насамперед, місіонерами і психологами. Враховуючи те, що протягом минулого року вже було проведено кілька подібних бесід із працівниками церковних лавок храмів м. Вінниці, з благословення митрополита Симеона, цей досвід поширено на представників усіх храмів єпархії.
Прес-служба Вінницької єпархії