Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

01.11.2011. ЛЬВІВ. Архієпископ Августин взяв участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Психологічні аспекти національної безпеки»

Архієпископ Львівський і Галицький Августин на запрошення Ректора Львівського державного університету внутрішніх справ, полковника міліції Маріна О.К. взяв участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Психологічні аспекти національної безпеки», яка відбулась 27 жовтня.
Конференція була присвячена розгляду психологічної складової загроз національній безпеці України, оскільки позитивні зміни у державі можливі при позитивних змінах психології громадян, правлячої еліти, соціальних груп і громадянського суспільства в цілому. Власне, психологічні чинники гарантують стійкий поступальний розвиток особистості, соціальних, у тому числі й етнічних груп, релігійних організацій, економіки, а також забезпечують соціально-психічну єдність українського народу.
Завданням конференції було за допомогою психологічних засобів сформувати необхідний для перебудови та становлення держави високий рівень свідомості громадян.
Владика звернувся до учасників конференції з вітальним словом, благословив учасників конференції. Потім він виступив з доповіддю, у якій, зокрема, сказав: «духовність – є одним із головних аспектів національної безпеки України. Тому духовні цінності, як пріоритети національних інтересів, визначені Законом України «Про основи національної безпеки України» і розглядаються як складові частини загальної національної безпеки.
Духовні цінності, функціонуючи як специфічні сенсоутворюючі джерела існування людини та серцевина механізму самоорганізаціі безпеки суспільства набувають значення важливого чинника соціально-політичної стабільності держави та стають провідними критеріями її сталого просування.
Хвороби тіла видно ззовні, а коли хворіє душа, цього не видно, тому методи лікування підібрати украй складно. Кожен лікар, в тому числі, психолог, пропонує власні методи лікування, проте лише Церква має прямий доступ до людської душі. Ми повинні об’єднати зусилля для успішного лікування хвороб людської душі, спричиненими гріхами і пристрастями та поглибленими спокусами сучасного світу».