Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

26.05.2011. ЛЬВІВ. Архієпископ Августин взяв участь у науково-методичному семінарі «Проблеми та завдання збереження дерев’яної та сакральної архітектури Львівщини»

25 травня архієпископ Львівський і Галицький Августин взяв участь у науково-методичному семінарі «Проблеми та завдання збереження дерев’яної та сакральної архітектури Львівщини», який відбувся у Львівській ОДА. Семінар був проведений з ініціативи постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради. Співорганізаторами семінару виступили управління охорони культурної спадщини ОДА, головне управління з питань внутрішньої політики, національностей та релігій обласної державної адміністрації, інститут реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ «Львівська політехніка» за підтримки Національного комітету ІКОМОС.
У своєму виступі владика Августин, зокрема, сказав: «Дуже приємно, що семінар організований на високому рівні і до нього добре підготувалися. Питання збереження та реконструкції дерев’яної сакральної архітектури є сьогодні вкрай важливим. Це тема, навколо якої повинні об’єднувати зусилля не лише керівники і вірні традиційних християнських конфесій Галичини, а й усієї громадськості і державної влади. Ставлення до питання збереження дерев’яної та сакральної архітектури є тестом на патріотизм і громадянську свідомість, інтелігентність і європейськість нас, галичан, критерієм і одночасно школою справжньої любові до своєї Батьківщини, її історії і святинь. Особливо важливо у різний спосіб залучати до роботи, пов’язаної зі збереженням церковних та культурних пам’яток студентство та шкільну молодь. Необхідно також найближчим часом створити спільно з світською і церковною владою, а також з представниками авторитетних громадських організацій, дотичних до цієї теми, постійний робочий орган на громадських засадах для того, щоб розпочата нами сьогодні робота ні на мить не припинялась».
«В Україні необхідно розробити Національну програму збереження дерев’яної сакральної архітектури на правах Закону України», – наголосив голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк. Учасники заходу прийняли резолюцію, в якій наголосили на необхідності звернутися до Президента України, КМУ, ВРУ щодо прийняття згаданої програми.
Крім того, у резолюції зазначено: необхідно провести парламентські слухання з проблематики збереження дерев’яної сакральної архітектури, рекомендувати громадам відтворювати втрачені храми, проводити постійний моніторинг стану цих об’єктів, їх інвентаризації та паспортизації.Управлінню охорони культурної спадщини ЛОДА підготувати звернення до церковних громад про демонтаж з дерев’яних храмів елементів, виготовлених з нетипових матеріалів (пластик, бляха, дикта, деревостружкова плита та ін.), РДА створити тимчасові робочі групи з перевірки стану збереження пам’яток.
Загалом у Львівській області збереглося найбільше дерев’яних церков серед всіх областей України – близько 800 з 2,5 тисяч.