Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

05.11.2010. ВІННИЦЯ. В день народження керуючого єпархією, сонм архієреїв звершив Чин освячення нижнього храму кафедрального собору

3 листопада єпархія відзначала подвійне свято: 48-й день народження архієпископа Симеона та освячення нижнього храму Спасо-Преображенського кафедрального собору.
Чин освячення храму на честь святих Косьми і Даміана звершили четверо архієреїв на чолі з керуючим справами УПЦ архієпископом Білоцерківським і Богуславським Митрофаном. Йому спів служили архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим та єпископ Шепетівський і Славутський Володимир.
Нижній храм у кафедральному соборі було влаштовано у 1855 році за ініціативою тодішнього настоятеля протоієрея Порфірія Вознесенського. За згодою з представниками католицького духовенства, з приміщення храму, яке до цього було усипальницею засновників Домініканського монастиря з роду Грохольських, були перенесені 16 поховань і влаштований зимовий храм.
У ХХ столітті, коли Спас-Преображенський собор було закрито безбожною владою, нижній храм був перетворений на спортзал, потім у ньому був гардероб залу органної музики.
На початку 90-х років ХХ століття, коли споруди собору були передані віруючим, був відновлений і нижній храм. У ньому звершувалися буденні богослужіння, Таїнства Хрещення і Вінчання. В храмі були зроблені розписи і встановлений іконостас. Але через порушення системи гідроізоляції храму, сюди стала проникати волога і настінні розписи почали руйнуватися.
За відновлення храму взявся призначений на кафедру у 2007 році архієпископ Симеон. За його благословенням почалися протиаварійні роботи у храмі. Зокрема у стіни був введений спеціальний розчин, який має перекрити доступ вологи всередину і зберегти храм. Після закінчення першочергових відновлювальних робіт, був перебудований вхід до нижнього храму, замінена підлога, відреставрований іконостас та приготований до освячення новий визолочений Престол.
Освячення храму, у відновлення якого архієпископ Симеон доклав так багто зусиль, стало найкращим подарунком для владики на його 48-й день народження. А те, що престол був освячений соборно за участю чотирьох архієреїв, назавжди буде вписано у історичний літопис головного храму єпархії.
Прес-служба Вінницької єпархії