Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Беззакония на Тернопольщине

07.09.2009. ТЕРНОПІЛЬ. Філаретівці знову погрожують захопити храм
У селі Мусорівці Збаразького району зареєстрована і діє релігійна громада Свято-Покровського храму Української Православної Церкви. На пожертвування парафіян громада збудувала храм, і 6 вересня повинен звершитися чин його освячення.
2 вересня голова сільської ради Гарматюк Іван, прихильник Київського патріархату, прибув до керуючого Тернопільською єпархією архієпископа Тернопільського і Кременецького Сергія і висунув попередження, щоб той лишив забаву на освячення новозбудованого храму. А якщо владика і вирушить у поїздку, то прихильники КП перекриють всі під’їзди до села. Сільський голова наголосив, що освячення храму повинен здійснити їхній розкольницький «архієпископ УПЦ КП Іов». 3 вересня до села приїжджає Роман Сливка, син священика КП Романа Сливки. Біля Свято-Покровського храму він зібрав парафіян і заявив, що селянам с. Мусорівці не потрібна Руська Церква. Необхідно зрізати замки і поставити свої, а старосту зв’язати та забрати ключі від храму. Такими діями священик КП вкрай напружив ситуацію в селі. Що буде далі, невідомо, тому що досвіду в справі захоплення храмів у філаретівських безбожників вдосталь.
Парафіяни Свято-Покровської Церкви звернулися із заявою в обласну прокуратуру і до голови Тернопільської облдержадміністрації. Але поки що ніяких дій з боку влади немає.
Громада Свято-Покровського храму просить звернути увагу і допомогти у вирішенні питання щодо незаконного захоплення храму Київським патріархатом.

06.09.2009. ТЕРНОПІЛЬ. Керуючий єпархією архієпископ Сергій звернувся до Блаженнішого Митрополита Володимира з рапортом про захоплення Свято-Покровського храму
Архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій надіслав на ім’я Блаженнішого Митрополита Володимира рапорт з приводу спроб прибічників Київського патріархату захопити Свято-Покровський храм у селі Мусорівці Збаразького району Тернопільської області.
„Його Блаженству, Блаженнішому Володимиру,
Митрополиту київському і всієї України,
Предстоятелю Української Православної Церкви
Ваше Блаженство!
6 вересня 2009 року в моєму графіку заплановане освячення новозбудованого Свято-Покровського храму в селі Мусорівці Збаразького району Тернопільської області.
2 вересня в єпархіальне управління приїхав голова сільської ради і сказав мені, що нібито під час останніх зборів мешканців села виявилося, що більшість з них налаштована проти канонічної Української Православної Церкви. Я відповів йому, що в Мусорівцях зареєстрована тільки одна православна громада — наша, і саме віруючі, які знаходяться під моїм омофором, побудували цей храм. До того ж я не чув, що там хтось був налаштований, а тим більше виступає проти нас. Я сказав, що мушу їхати, бо пообіцяв людям і вони чекають на наш приїзд і освячення храму. Голова у відповідь сказав, на в’їзді в село він поставить трактор і не пустить церковнослужителів із Тернополя. Я відповів, що ми знайдемо спосіб об’їхати трактор, щоб правлячий архієрей зустрівся зі своєю паствою.
Після цієї зустрічі я звернувся до голови обласної адміністрації Ю.В. Чижмаря з проханням забезпечити здійснення чину освячення храму. Він пообіцяв, що забезпечить громадський порядок у селі під час заходу.
Як стало відомо пізніше, готується перешкода освяченню з боку громадської організації «Тризуб».
Віруючі нашої Церкви просять мене, як правлячого архієрея, незважаючи на перепони, звершити чин освячення їхнього новозбудованого храму.
3 вересня мені повідомили, що «архієрей» УПЦ КП Іов збирається власноруч «освятити» нашу церкву! І подія ця запланована теж на 6 вересня.
У зв’язку з цим смиренно прошу Вас, Ваше Блаженство, помолитися за настоятеля храму протоієрея Іоанна Пивоварчука з паствою, який 41 рік прослужив у священному сані, старосту громади р.Б. Василія, а також звернутися до відповідних органів державної влади з проханням не допустити захоплення зведеного коштом громади Української Православної Церкви храму та розпалювання в селі Мусорівці Збаразького району Тернопільської області міжконфесіональної ворожнечі.
Смиренний послушник Вашого Блаженства
† Сергій,
Архієпископ Тернопільський і Кременецький”

08.09.2009. ТЕРНОПОЛЬ. Несмотря на угрозы со стороны агрессивных околоцерковных сил, архиепископ Сергий освятил нововозведенный храм
6 сентября архиепископ Тернопольский и Кременецкий Сергий совершил чин освящения нового Свято-Покровского храма в селе Мусоровцы Збаражского района Тернопольской области.
Храм возведен рядом с деревянной церковью. Хотя село и небольшое (всего 60 дворов), старая церковь не могла вместить всех верующих.
Руководил строительством, которое длилось 10 лет, настоятель общины протоиерей Иоанн Пивоварчук – один из старейших клириков епархии, который в этом году отметил 85-летие со дня своего рождения и 60-летие священнической хиротонии. Этот пастырь уже 41 год подряд служит в селе Мусоровцы.
Незадолго до освящения агрессивные силы пытались расколоть сельскую общину и перевести новый храм в собственность так называемого Киевского патриархата. Но, слава Богу, ничего неожиданного не произошло, и праздник состоялся. После Божественной литургии архиепископ Сергей выразил искреннюю благодарность всем, кто потрудился над возведением этого дома Божия, и наградил благословенными грамотами благотворителей и активистов общины. Как отметил протоиерей Иоанн Пивоварчук, такого количества духовенства и богомольцев, как ныне, Мусоровцы еще никогда не видели.
Диакон Сергей Баршай