Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Служение Предстоятеля УПЦ

15.09.2008. ВІННИЦЯ. Предстоятель УПЦ із архіпастирським візитом відвідав єпархії Вінниччини
12 вересня розпочався архіпастирський візит Предстоятеля Української Православної Церкви до єпархій, що знаходяться на території Вінницької області. Цього дня Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Немирівський Свято-Троїцький ставропігійний жіночний монастир Тульчинської єпархії. 13 вересня Предстоятель звершив чин освячення храму в ім’я Архістратига Божого Михаїла у місті Немирові. Ця подія присвячена святкуванню 1020-річчя Хрещення Київської Русі та 790-річчю Свято-Троїцької обителі.
Його Блаженству співслужили архієпископ Тульчинський і Брацлавський Іонафан, єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр, а також духовенство регіону. Після цього Первосвятитель звершив першу Божественну літургію в новоосвяченому храмі. По завершенні богослужіння він привітав віруючих із освяченням храму і подарував ігумені Херувимі (Грицишиній) і Свято-Троїцькій обителі ковчег з частками мощей преподобних отців Києво-Печерських.
Митрополит Володимир нагородив ювілейними орденами «1020-річчя Хрещення Київської Русі» меценатів, які допомогли звести цю церкву. Так, були відзначені губернатор Вінницької області Олександр Домбровський, народний депутат України Степан Глусь, директор Немирівського ЛГЗ Алла Глусь, президент об’єднання “Укрреставрація” Микола Орленко, президент Немирівського земляцтва Михайло Матієнко.
Наприкінці візиту Блаженніший Владика оглянув територію обителі та завітав до музею Свято-Троїцького Немирівського монастиря. У ньому представлені як експонати, що відображають історію обителі, так і ті, що пов’язані з історією Немирова та краю.
14 вересня Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Вінницю і очолив урочистості з нагоди 250-річчя Спасо-Преображенського кафедрального собору та 75-річчя створення Вінницької єпархії.
Цього дня Первосвятитель у співслужінні собору архієреїв і духовенства єпархії звершив Божественну літургію на майданчику біля могили спочилого митрополита Макарія (Свистуна), що знаходиться біля Спасо-Преображенського кафедрального собору.
Його Блаженству співслужили: митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, архієпископи Берлінський і Германський Феофан, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Білогородський Миколай, Миколаївський і Вознесенський Питирим, Львівський і Галицький Августин, Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, Криворізький і Нікопольський Єфрем, Білоцерківський і Богуславський Митрофан, єпископи Балтійський Серафим, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Олександрійський і Світловодський Пантелеімон, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Шепетівський і Славутський Володимир, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Переяслав-Хмельницький Олександр, Уманський і Звенигородський Антоній, а також священики регіону.
Під час богослужіння архієреї, священнослужителі та віруючі молилися за спокій душі митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія, якому цього дня виповнилося б 70 років. Владика Макарій керував єпархією з 1992 року і відійшов до Господа 4 червня 2007 року.
За богослужінням також молилися представники обласної влади, зокрема губернатор області Олександр Домбровський, мер Вінниці Володимир Гройсман. На урочистостях був присутній голова Наглядової ради Національного банку України Петро Порошенко.
Також 14 вересня Свята Церква вшановує пам’ять преподобного Симеона Столпника, який є небесним покровителем керуючого Вінницькою єпархією архієпископа Симеона. Предстоятель УПЦ привітав тезоіменитого владику з днем Ангела і подарував йому єпископський жезл. «Нехай цей архієрейський жезл буде для вас символом Господньої сили, радості і опори», – сказав Блаженніший Митрополит Володимир.
На молитовну згадку про візит до Вінницької єпархії архієпископ Вінницький і Могилів-Подільський Симеон подарував Блаженнішому Митрополиту Володимиру ікону Нерукотворного Образу Христа.

15.09.2008. ТИРАНА (АЛБАНІЯ). Предстоятель Албанської Церкви надіслав Блаженнішому Володимиру подячного листа
Предстоятель Албанської Православної Церкви надіслав Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру подячного листа.
”Ваше Блаженство, возлюблений у Христі брат!
З радістю та зворушливістю згадую благословенні дні святкування 1020-літньої річниці Хрещення київських русичів.
Воістину ці урочистості стали проявом всеправославної вдячності Богу за Його дивне піклування про спасіння Свого вибраного народу. Присутність представників Автокефальних Церков є завжди причиною радості та укріплення зв’язків любові між православними.
Глибоко Вам дякую за сердечну братську гостинність і від усієї душі бажаю якнайшвидшого подолання існуючих труднощів, щоб Православ’я в єдності та щирій любові давало динамічне свідчення сучасному світу.
З глибокою любов’ю у Господі
†Анастасій, Архієпископ Тиранський і всієї Албанії

18.09.2008. МУКАЧЕВО. Блаженнейший Митрополит Владимир посетил епархии Закарпатья
16 сентября начался визит Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира в епархии Закарпатья.
В аэропорту города Ужгорода Предстоятеля Украинской Православной Церкви и сопровождающих его лиц встречали управляющий епархией епископ Мукачевский и Ужгородский Феодор, глава Закарпатской областной государственной администрации Олег Гаваши, духовенство и многочисленная боголюбивая паства. В поездке Блаженнейшего Митрополита Владимира сопровождали ректор Киевской духовной академии и семинарии епископ Бориспольский Антоний, секретарь Блаженнейшего Митрополита Владимира епископ Переяслав-Хмельницкий Александр, благочинный Киево-Святошинского церковного округа протоиерей Василий Русинка.
Во время пребывания в Мукачево-Ужгородской епархии Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Владимир посетил Свято-Троицкий Кирилло-Мефодиевский Свалявский женский монастырь. Обитель является относительно молодой. Первый камень в монастыре был заложен в 1992 году, его открытие состоялось в 1996 году. На сегодняшний день здесь несут монашеское послушание около 30 сестер.
Возле монастырских ворот Блаженнейшего Владыку и сопровождающих его лиц встречала настоятельница обители игуменья Нина (Мизун) с сестрами. Затем гости прошли к Свято-Троицкому храму. После небольшого молитвословия Предстоятель приложился к раке с частицами мощей преподобных Киево-Печерских.
Предстоятель Церкви поблагодарил настоятельницу и насельниц за труды, которые они несут в монастыре, и пожелал Божией помощи в осуществлении монашеского послушания. Митрополит Владимир благословил священнослужителей, монахинь и послушниц обители иконками равноапостольного князя Владимира.
На молитвенную память о посещении монастыря игуменья Нина подарила Его Блаженству икону святителя Николая Чудотворца.

22.09.2008. ХУСТ. Блаженніший Митрополит Володимир очолив урочистості з нагоди прославлення преподобного Іова (Кундрі)
18 вересня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Хустську єпархію і очолив урочистості з нагоди прославлення у лику місцевошанованих святих преподобного Іова (Кундрі). Торжества проходили у селі Мала Уголька Тячівського району Закарпатської області. Кульмінацією святкувань стала Божественна літургія під відкритим небом біля храму на честь святого мученика Димитрія Солунського, яку звершив Предстоятель. Його Блаженству співслужили митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, архієпископи Хустський і Виноградівський Марк, Львівський і Галицький Августин, Почаївський Володимир, єпископи Сіготський Іустин (Румунська Православна Церква), Бориспільський Антоній, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Переяслав-Хмельницький Олександр, Мукачівський і Ужгородський Феодор, а також духовенство єпархії.
Преподобний Іов Угольський (Кундря) був канонізований рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви від 8 травня 2008 року.
За богослужінням відбувся чин прославлення подвижника благочестя. Під час чину прославлення була відправлена остання панахида за преподобним Іовом, після чого митрополит Онуфрій зачитав рішення Священного Синоду про причислення до лику місцевошанованих святих Хустської єпархії архімандрита Іова (Кундрі). Після цього було зачитане житіє святого. Також були заспівані тропар і кондак преподобному Іову. Блаженніший Митрополит Володимир благословив усіх образом новопрославленного святого, після чого разом із співслужащими архієреями та духовенством приложився до ікони та вклонилися чесним мощам святого.
За богослужінням молилися представники влади регіону, зокрема губернатор області Олег Гаваші та мер міста Мукачеве Василь Петьовка.
Наприкінці Літургії Предстоятель Української Православної Церкви звернувся до віруючих зі словами настанови та привітав їх із урочистою подією. «Сердечно вітаю вас із великим святом, яке сьогодні примножило святість цього міста, де свої подвиги звершував простий чоловік, але в той же час Божа людина, яка показала нам своєю простотою, своєю вірою, що можна і потрібно досягати Царства Божого, сподіватись на милість Божу. Нехай же цей молитовник цього місця, цей молитовник усієї нашої Церкви покаже нам приклад, як ми повинні шанувати Бога, любити один одного і стверджувати Божі заповіді», — сказав зокрема Архіпастир.
На завершення візиту Блаженніший Владика відвідав Свято-Вознесенський Чумалевський жіночий монастир. Тут його зустрічали настоятелька обителі ігуменя Феодосія з сестрами. У соборному храмі Первосвятитель привітав присутніх із подією прославлення ще одного святого, якого дала Закарпатська земля, та благословив черниць і прихожан іконками Хрещення Київської Русі. Також Предстоятель Церкви приложився до чудотворної ікони Божої Матері «Солодке цілування».

22.09.2008. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир возглавил торжества в академическом храме
В праздник Рождества Пресвятой Богородицы в академическом храме Киевских духовных школ, который находится на территории Киево-Печерской Лавры, состоялся престольный праздник. Божественную литургию возглавил Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир. Его Блаженству сослужили ректор академии и семинарии епископ Бориспольский Антоний, секретарь Предстоятеля УПЦ епископ Переяслав-Хмельницкий Александр, преподаватели духовных школ в священном сане.
Перед началом богослужения Архипастырь совершил чин освящения индитии – верхнего облачения престола храма.
По окончании Литургии Митрополит Владимир поздравил верующих с праздником, благословил их и окропил святой водой.

23.09.2008. ЛЬВОВ. Предстоятель УПЦ совершил архипастырский визит во Львовскую епархию
Состоялся двухдневный архипастырский визит Предстоятеля Украинской Православной Церкви во Львовскую епархию.
Возле границы области Архипастыря и сопровождающих его лиц встречали управляющий епархией архиепископ Львовский и Галичский Августин. От имени духовенства и верующих он приветствовал Блаженнейшего Владыку по случаю прибытия на Львовщину.
По дороге во Львов Предстоятель остановился в городе Краснограде возле Свято-Покровского храма и благословил иконками его клириков и прихожан. По прибытии во Львов Митрополит Владимир посетил Свято-Георгиевский храм, который в настоящее время выполняет функции кафедрального собора епархии. В нем служился молебен, после которого Блаженнейший Владыка обратился к верующим со словами назидания. «Я счастлив, что имею возможность встретиться с вами, чтобы увидеть вас и вместе помолиться. Берегите веру православную, освящая ею свой жизненный путь и свое окружение», – сказал, в частности, Первосвятитель.
В свою очередь архиепископ Августин поблагодарил Предстоятеля за визит, который проходит в рамках 1020-летия Крещения Киевской Руси, и провел параллель между деятельностью двух Владимиров: великого князя и Митрополита Киевского: «Князь Владимир был не только Крестителем Руси, но и символом собирания земель, государственного, народного, церковного единства; так и Вы, Ваше Блаженство, в нынешнее неспокойное время являетесь символом и гарантом такого единства».
Кроме того, в годовщину Крещения Руси Предстоятель привез для поклонения ковчег с главой священномученика Климента Римского. Святыня будет находиться во Львове до 6 октября, а затем ее снова привезут в Свято-Успенскую Киево-Печерскую Лавру.
Также Архипастырь благословил верующих иконками равноапостольного князя Владимира, после чего посетил помещение Львовского епархиального управления.
Далее Первосвятитель отправился во Львовский Свято-Преображенский монастырь (это единственная православная обитель в Галичине за последние почти 300 лет). Здесь его встречали настоятельница игуменья Варвара (Щурат-Глухая) и насельницы. На память о посещении монастыря игуменья Варвара подарила высокому гостю картину художника Евгения Безниско «Креховский монастырь».
Также в этот день в городе Львове в рамках празднования 1020-летия Крещения Киевской Руси в Научной библиотеке Львовского национального университета имени Ивана Франко состоялась презентация Пересопницкого Евангелия. В мероприятии участвовали Блаженнейший Владимир, Митрополит Киевский и всея Украины, архиепископ Львовский и Галичский Августин, ректор Киевских духовных академии и семинарии епископ Бориспольский Антоний, секретарь Предстоятеля УПЦ епископ Переяслав-Хмельницкий Александр, глава Синодального отдела «Церковь и культура» игуменья Серафима (Шевчик), директор Научной библиотеки Львовского национального университета имени Ивана Франко Василий Кмить, директора исторических музеев города и профессора Львовского университета. Вступительным словом собрание открыл Василий Кмить. Он рассказал об истории учебного заведения и библиотеки, а также поблагодарил Митрополита Киевского за нынешнюю акцию и ценные подарки, поскольку, кроме экземпляра факсимильного издания Пересопницы, Блаженнейший Владыка передал библиотеке факсимильное издание еще одной святыни ― Крестинопольского Апостола ХІІ столетия и часть своей коллекции Шевченкианы, которую собирает всю жизнь.
Кстати, презентация также была посвящена 400-летию Научной библиотеки Львовского национального университета имени Ивана Франко, которое будет отмечаться в скором времени. Эта библиотека содержит свыше 3 миллионов единиц книг, написанных и изданных на десятках языков мира.
Предстоятель Украинской Православной Церкви рассказал о святыне украинского народа. «Пересопницкое Евангелие является достоянием украинского народа, его культуры, его веры. Пусть Господь помогает вам возвеличивать достижения нашего народа и служить верой и правдой Родине, нашей Церкви и Украине», – отметил он.
После этого к микрофону была приглашена глава Синодального отдела «Церковь и культура» игуменья Серафима (Шевчик). В своем слове она рассказала о большом духовном значении святыни, о переиздании, которое ныне было презентовано, а также о чрезвычайной ценности подарков, которые сделал библиотеке Предстоятель нашей Церкви.
Далее был продемонстрирован документальный фильм об истории Пересопницы и, в частности, о ее последней странице – факсимильном переиздании святыни.
После просмотра ленты состоялось вручение экземпляров факсимильного издания Пересопницкого Евангелия. В частности, их получили: Научная библиотека Львовского национального университета имени Ивана Франко, Львовский музей истории религий, Львовский исторический музей, Львовский музей старинной украинской книги.
В конце презентации Василий Кмить вручил Митрополиту Владимиру сборник книг «Апокрифы и легенды из украинских летописей», собранных Иваном Франко, и передал библиотеке Киевских духовных академии и семинарии комплект изданий Львовского национального университета.
Напомним, что ранее факсимильное издание Пересопницкого Евангелия было презентовано в Киеве, Оксфорде, Кембридже. В будущем планируется презентация в городах США, Франции, Германии.
В завершение визита Предстоятель Украинской Православной Церкви посетил историко-культурный музей-заповедник «Лычаковское кладбище», где возложил цветы к могиле протопресвитера Гавриила Костельника, убитого в 1948 году. Первосвятитель вознес молитву к Богу за упокой души погибшего священнослужителя. Митрополит Владимир возложил цветы и к могиле известного украинского писателя Ивана Франко.

24.09.2008. ДРОГОБИЧ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив кафедральний собор в ім’я преподобного Іова Почаївського
У місті Дрогобичі відбулися урочистості з нагоди освячення кафедрального собору в ім’я преподобного Іова Почаївського.
23 вересня, перебуваючи з архіпастирським візитом у Львівській єпархії, Предстоятель Української Православної Церкви звершив чин освячення храму та першу Божественну літургію у ньому.
Його Блаженству співслужили архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископи Бориспільський Антоній, Володимир-Волинський і Ковельський Никодим, Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ), Мукачівський і Ужгородський Феодор.
Після богослужіння Архіпастир привітав віруючих із освяченням храму та звернувся до присутніх зі словами настанови. «Сьогодні ми піднесли великий дар Святій Церкві і Православ’ю на Галичині – цей чудовий храм, який ми освятили і в якому помолилися за першою Літургією. Дякую вам, брати та сестри, що ви в непростих умовах здійснюєте християнське життя та зберігаєте святу віру», – сказав зокрема Первосвятитель.
На молитовну пам’ять про подію він подарував громаді храму ікону преподобного Серафима Саровського із часткою мощей святого.
Тих, хто потрудився у справі зведення цього собору, Митрополит Володимир нагородив церковними орденами та грамотами. Настоятель собору протоієрей Микола Мандзюк був удостоєний ордена святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня – за ревні труди на благо Церкви та у зв’язку з 50-річчям з дня народження