Март 13th, 2006
13.03.2006. ЖИТОМИР. Скоєно напад на православного священика
Ледве не завершилась трагедією спроба благочинного Барановського округу Житомирської єпархії УПЦ протоієрея Валерія Ланового вирішити питання пастирської етики з представником так званого “київського патріархату” Миколою Геленко в селі Климентівці. Агресивно налаштований розкольник не виявив бажання мирно спілкуватись і на запрошення до бесіди відповів міцним ударом молотком по голові невинної людини, яка супроводжувала отця Валерія. Постраждали і інші люди, які були разом з благочинним. В місті Новограді-Волинському була проведена необхідна судмедекспертиза, яка зафіксувала у них побої. Але, що цікаво, заяву в міліцейське відділення перші подали ті, хто з сокирою в руці з’ясовув стосунки, ледве не вбивши людину. Так, жінкою невгомонного філаретівця Оксаною Геленко була подана заява до міліції, в якій звинувачувалися у розбої люди, які донині лікуються в госпіталі. На цю заяву Баранівське відділення РВ УМВС України в Житомирський області відповіло постановою від 6 лютого 2006 року про відмову заявникам у порушенні кримінальної справи.
Подробней…
13.03.2006. КИЕВ. В Киево-Печерской Лавре отметили праздник Торжества Православия
Божественную Литургию, в сослужении сонма архиереев, возглавил Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир. По традиции, был совершен чин Торжества Православия, согласно которому провозглашалось Многолетие иерархам и всем православным христианам, стоящим в истине и Вечную память усопшим в мире с Церковью верным ее чадам.
Подробней…
13.03.2006. ЧЕРНОВЦЫ. Лидер Партии регионов Виктор Янукович принял участие в открытии памятника митрополиту Евгению (Гакману)
Виктор Янукович присутствовал на торжественном богослужении, которое состоялось в Свято-Духовском кафедральном соборе. После богослужения лидер Партии регионов принял участие в освящении и открытии памятника митрополиту Евгению (Гакману).
13.03.2006. ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. Архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Николай: “Унія стала засобом знищення нашого народу”
Архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Николай звернувся з посланням до всіх чад Української Православної Церкви Івано-Франківсьої єпархії з нагоди 60-річчя Львівського об’єднавчого Собору. У посланні, зокрема, говориться:
“350 років православний український народ, який не з власної волі, а насильно був загнаний в унію і ополячення, горів бажанням возз’єднатися зі своїми однокровними православними братами й сестрами східних областей України та з усіма слов’янськими народами, які перебувають в братерському єднанні з Святою Вселенською Православною Церквою.
Подробней…
13.03.2006. КИЕВ. В Свято-Успенском соборе Киево-Печерской Лавры состоялся вечер духовной музыки, посвященный 130-летию со дня рождения композитора Александра Кошица
По благословению Блаженнейшего Митрополита Владимира, при участии хора Национальной Музыкальной Академии Украины состоялся вечер, посвященный 130-летию со дня рождения церковного композитора Александра Кошица. На концерте присутствовали Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир, представители епископата и многочисленные верующие. В обращении Президента Украины, зачитанном перед началом выступления хора, был отмечен колоссальный
Подробней…
13.03.2006. КИЇВ. В день 45-тої річниці Куренівської трагедії відслужено заупокійну літію
13 березня 1961 року страшний потік накрив київський район Куренівку. В епіцентрі опинилися житловий масив, промислові підприємства та громадські заклади. Ця трагедія, за рiзними оцiнками, забрала життя вiд пiвтори до двох тисяч людей.
Причиною трагедії було те, що в районi Бабиного Яру прорвало греблю, за якою понад 10 років накопичувалися стічні води з навколишніх заводів. Цю греблю спорудили для створення житлового масиву на місці Бабиного Яру.
Подробней…
13.03.2006. ВАРШАВА. Побачив світ комплект листівок з фотографіями знищених православних храмів Польщі
Стараннями видавництва Варшавської православної Митрополії вийшли два комплекти листівок на котрих зображені неіснуючі нині православні храми, що знаходились на території сучасної Польщі в XIX — на початку ХХ століття. У томі часі, а особливо після 1865 року було збудовано близько 350-ти православних святинь, і більшість них з’явилась у великих містах. Після закінчення Першої Світової, коли Польща відновила свою незалежність, більшість з них було зруйновано, або переобладнано на інші цілі, щоби навіть своїм зовнішнім виглядом вони не нагадували про справжнє призначення. Сьогодні багато з них служать для релігійних потреб інших конфесій. Листівки історико-архівного значення є репродукціями частини оригінальних листівок з колекції історика-краєзнавця Александра Сосни, а самі видавці мали за мету зберегти від забуття багату спадщину Православної Церкви.
Подробней…
13.03.2006 — 14.04.2006
ЛЕТОПИСЬ ЕПАРХИЙ
13.03.2006. КІРОВОГРАД. Відбувся хресний хід до місця, де знаходився перший у місті православний храм
У неділю, коли свята Церква відзначала Торжество Православ’я, єпископ Кіровоградський і Олександрійський Пантелеімон очолив хресний хід до Фортечних валів, в оточенні яких розташувалось військове меморіальне кладовище. У центрі колишньої фортеці святої праведної Єлизавети, на місці, де було збудовано перший у місті православний храм, зараз встановлено пам’ятний хрест (сам храм не зберігся). Сюди й пройшли хресним ходом сотні православних християн міста. Біля пам’ятного хреста відбувся подячний молебень та прозвучало величання святій праведній Єлизаветі.
Подробней…
13.03.2006. КІРОВОГРАД. Відбувся хресний хід до місця, де знаходився перший у місті православний храм
12 березня, коли свята Церква відзначала Торжество Православ’я, єпископ Кіровоградський і Олександрійський Пантелеімон очолив хресний хід до Фортечних валів, в оточенні яких розташувалось військове-меморіальне кладовище. У центрі колишньої фортеці святої праведної Єлизавети, на місці, де було збудовано перший у місті православний храм, зараз встановлено памятний Хрест (сам храм не зберігся). Сюди й пройшли хресним ходом сотні православних християн міста. Біля пам’ятного Хреста відбувся подячний молебен та прозвучало величання святій праведній Єлизаветі.
13.03.2006. ДНЕПРОПЕТРОВСК. В первую седмицу Великого поста митрополит Ириней с архипастырским визитом посетил храмы и монастырь города
Митрополит Ириней в течение первой седмицы Великого поста с архипастырским визитом посетил приходы и монастыри областного центра, где совершил чтение Великого покаянного канона преподобного Андрея Критского, обратился к молящимся с назидательным словом.
6 марта, в чистый понедельник, владыка посетил Свято-Николаевский храм поселка Новые Кайдаки города Днепропетровска, где, на великом повечерии прочитал первую часть Великого Покаянного канона преподобного Андрея Критского. После чтения канона владыка попросил прощения у прихожан Никольского храма и обратился со словом назидания к верующим, в котором указал на необходимость покаяния и прощения обид ближним.
Подробней…
13.03.2006. КИЇВ. Настоятелька Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря ігуменя Єпистимія нагороджена орденом княгині Ольги II ступеня
Згідно Указу Президента України, настоятелька Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря ігуменя Єпистимія (Щербан) нагороджена орденом княгині Ольги II ступеня “за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю”.
13.03.2006 — 14.04.2006
ЦЕРКОВЬ И ВЛАСТЬ
13.03.2006. КИЇВ. Настоятелька мукачівського Свято-Миколаївського монастиря ігуменя Єпистимія нагороджена орденом Княгині Ольги II ступеня
Згідно Указу Президента України настоятелька Мукачівського Свято-Миколаївського монастиря ігуменя Єпистимія (Щербан) нагороджена орденом Княгині Ольги II ступеня “за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю”.
Подробней…
13.03.2006. КИЇВ. Київрада не припиняє протиправні дії проти громади святого преподобного Агапіта Печерського і продовжує тяжбу в суді проти церкви
Вже 6 років громада храму прп. Агапіта Печерського виборює своє право на земельну ділянку для будівництва храму. Йдеться про занедбану територію у Пушкінському парку. Тут, під стінами медичного університету ім. Богомольця і колишньої лікарні ім. Калініна київські медики хочуть спорудити храм на честь вітчизняного Гіппократа, свого покровителя і цілителя преподобного Агапіта Печерського. Саме цю ділянку запропонувала колись громаді київська влада і у 2002 році погодила місце розташування майбутнього храму (Рішення Київради №169/329 від 19.12.2002 р.). Після цього було доручення Київської міської Ради від 08.12.03р. №37672 про надання релігійній громаді св. Агапіта Печерського в користування земельної ділянки по проспекту Перемоги, 40-б на території парку ім. Пушкіна для спорудження храму на честь першого лікаря Київської Русі преподобого Агапіта Печерського. Громадою був розроблений проект, схвалений містобудівною радою. Були зібрані всі необхідні погодження різних інстанцій, погоджений Генплан. За три роки, згідно угоді з Київрадою, громада сплатила 20 000 грн. до скарбниці міста. І після цього всього, Київзем наприкінці минулого року дає безпідставну відмову громаді у наданні ділянки. Тричі приходив настоятель храму отець Олександр Креницький зі старостою до начальника Київзему А. Моховикова. Але дарма, той так і не прийняв їх. На письмове звернення громаді він також не дав відповіді. На звернення до міського голови Олександра Омельченко також не була отримана відповідь. За нього відповів землевпорядник Шевченківського району і відмовив громаді у наданні землі. Громада вимушена була звернутися до суду і нарешті правда перемогла. Рішенням Господарського суду м. Києва 26 січня цього року позов громади до Київради і Київзему був задоволений. Суд зобов’язав Київраду і її виконавчий орган Київзем виконати власне рішення 2002 року і власне доручення 2003 року і надати земельну ділянку громаді для побудови храму. Все було б добре, та не бояться Бога в Київраді. Міська влада оскаржила справедливе рішення суду.
Подробней…
13.03.2006. КИЕВ. В стране идет подготовка к проведению Года защиты прав ребенка
Под председательством вице-премьер-министра Вячеслава Кириленко прошло заседание Организационного комитета по подготовке и проведению в Украине в 2006 году Года защиты прав ребенка. Во время заседания утвержден план мероприятий по проведению этой акции.
Как известно, Священный Синод Украинской Православной Церкви поддержал инициативу Президента Украины по проведению Года защиты прав ребенка.
13.03.2006 — 14.04.2006
ЦЕРКОВЬ И ОБЩЕСТВЮ
13.03.2006. КІРОВОГРАД. Освячено пам’ятник Тарасу Шевченку
У день 192-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у місті Долинській урочисто відкрито пам’ятник великому українському поету. Автором пам’ятника став земляк долинчан скульптор Андрій Німенко, який не дожив менше півтора місяця до його відкриття.
Пам’ятник Т.Г. Шевченку освятив благочинний Долинського благочинного округу, настоятель Успенського храму протоієрей Володимир Городецький.
Подробней…
13.03.2006 — 22.03.2006
НАРУШЕНИЯ ПРАВ ВЕРУЮЩИХ
13.03.2006. ЖИТОМИР. Скоєно напад на православного священика
Ледве не завершилась трагедією спроба благочинного Баранівського округу Житомирської єпархії УПЦ протоієрея Валерія Ланового вирішити питання пастирської етики з представником так званого “Київського патріархату” Миколою Геленком в селі Климентівці. Агресивно налаштований розкольник не виявив бажання мирно спілкуватись і на запрошення до бесіди відповів міцним ударом молотком по голові невинної людини, яка супроводжувала отця Валерія. Постраждали і інші люди, які були разом з благочинним. У місті Новограді-Волинському була проведена необхідна судмедекспертиза, яка зафіксувала у них побої. Але, що цікаво, заяву в міліцейське відділення перші подали ті, хто з сокирою в руці з’ясовував стосунки, ледве не вбивши людину. Так, дружина невгомонного філаретівця Оксана Геленко подала заяву до міліції, в якій звинувачувала у розбої люди, які донині лікуються в госпіталі. На цю заяву Баранівське відділення РВ УМВС України в Житомирський області відповіло постановою від 6 лютого 2006 року про відмову заявникам у порушенні кримінальної справи.
Подробней…
13.03.2006. КІРОВОГРАД. Освячено пам’ятник Тарасу Шевченку
9 березня у день 192-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка у місті Долинській урочисто відкрито пам’ятник великому українському поету. Автором пам’ятника став земляк долинчан скульптор Андрій Німенко, який недожив менше півтора місяця до його відкриття.
Пам’ятник Т.Г.Шевченку освятив благочинний Долинського благочинного округу, настоятель Успенського храму протоієрей Володимир Городецький.