Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Хроника служения Предстоятеля УПЦ, сентябрь — октябрь

22.09.2005. ОБУХОВ. Блаженнейший Митрополит Владимир заложил новый храм на родине знаменитого певца
На это знаменательное событие в родное село знаменитого тенора Владимира Гришко Великие Дмитровичи прибыли священнослужители из Киева, Обухова, соседних благочиний, прибыл и сам певец. Сейчас община молится во временном домовом храме в честь святого Иоанна Богослова в здании сельсовета. Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир поздравил прихожан и гостей с выдающимся событием. Строительство нового храма запланировано на два года.

23.09.2005. ЧЕРКАСИ. Блаженніший Митрополит Володимир з предстоятельським візитом відвідав Черкаську єпархію
Блаженніший Володимир, Митрополит Київський і всієї України в селі Роги Тальнівського району освятив монастир на честь Ікони Божої Матері „Ігуменя Афонської Гори” та відслужив Божественну Літургію в співслужінні архієпископа Софронія та численного духовенства. Після літургії Блаженніший Митрополит Володимир вручив високі церковні нагороди благодійникам, які допомагали в будівництві монастиря.

26.09.2005. КИЇВ — ЛУГАНСЬК. Предстоятель Української Православної Церкви відвідав з архіпастирським візитом Луганську єпархію
24-25 вересня Блаженніший Митрополит Володимир відвідав з архіпастирським візитом Луганськ та Северодонецьк. У Северодонецьку у храмі на честь Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього відбувся молебень перед мощами святого рівноапостольного князя Володимира, які Блаженніший Владика привіз на Луганщину для поклоніння. Також у перший день приїзду Блаженніший Владика Володимир та правлячий архієрей єпархії митрополит Луганський і Старобільський Іоанникій відслужили акафіст перед мощами святого рівноапостольного князя Володимира у новозбудованому Свято-Володимирському кафедральному соборі Луганська. У неділю, 25 вересня, у северодонецькому Хрестовоздвиженському храмі Блаженніший Владика Володимир у співслужінні духовенства єпархії звершив Божественну літургію перед мощами святителя Русі святого рівноапостольного князя Володимира.
Під час візиту на Луганщину Предстоятель Української Православної Церкви у супроводі мера Северодонецька Володимира Грицишина виступив на міській площі перед жителями міста, завітав також на розширене засідання Ради директорів северодонецьких підприємств, де від усієї повноти Православної Церкви привітав ділових людей міста і побажав їм, аби благодать Божа допомагала в їхніх справах на благо народу Луганщини.
Наприкінці візиту Блаженніший Митрополит Володимир відвідав северодонецьку комунальну школу-інтернат для дітей-сиріт та з родин, позбавлених батьківського піклування. Блаженніший Владика подарував дітям ікону Богородиці, магнітофон, книжки для бібліотеки.

28.09.2005. КИЇВ. На свято Воздвиження Чесного Хреста Предстоятель УПЦ відправив службу у лаврському Хрестовоздвиженському храмі
На престольне свято лаврського храму урочисту Божественну літургію у ньому звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла, благочинного обителі архімандрита Іринея та насельників у священному сані. По закінченні служби був звершений святковий молебень.
У храмовій іконі, розміщеній в іконостасі Хрестовоздвиженського храму, знаходиться велика християнська святиня — частина древа Животворящого Хреста. Іконостас церкви у стилі пізнього бароко споруджений у 1769 році. Ікони для нього написав відомий лаврський іконописець Захарія (Голубовський), який з 1763 року очолював іконописну майстерню і у 1772-1777 роках обновляв настінні розписи Успенського собору.

28.09.2005. КИЇВ. Відбулась неофіційна зустріч делегації Олександрійського Патріархату з Предстоятелем УПЦ
Делегація Олександрійського Патріархату на чолі з титулярним митрополитом Таміафським Іоакимом, архімандритом Агапоном і ієромонахом Симеоном відвідала Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у лаврській резиденції Предстоятеля УПЦ. Під час неофіційної зустрічі обговорювались питання сучасного життя Православних Церков на обох континентах.
Митрополит Іоаким відвідав заразом і Прес-службу УПЦ, поділився з журналістами власними враженнями від паломництва до Лаври та інших київських святинь. Перш за все владика вражений відновленням духовного життя на теренах колишнього радянського простору і зокрема в Україні. Митрополит Іоаким знайомий зі станом справ у нашій країні і дещо стурбований цим: “Мене бентежить існування у вашій Церкві розколу, який не боїться простягати руки і на канонічну територію грецьких Церков, заважаючи нормальному виконанню спасительної місії канонічних церков у багатьох країнах. Ми молимося за подолання церковного розбрату в Україні”.

29.09.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив місце під будівництво нового храму у Великих Дмитровичах
Раніше у Великих Дмитровичах Обухівського району було два храми — Свято-Микільський і Іоанна Предтечі. Але обидва були зруйновані у післяреволюційну добу. Донедавна для проведення богослужінь слугувала одна з кімнат у приміщенні сільської ради. Та з Божою поміччю почались роботи по зведенню нового храму. У свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього місце під його будівництво освятив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. „Важливо безперестанно дякувати Богові, — сказав Блаженніший Митрополит Володимир, звертаючись до присутніх. — За його ласку, за те, що ми живемо в часи, коли є можливість будувати все більше і більше храмів на нашій українській землі. Думаю, що всяке віруюче серце приходить в трепет, коли освячується місце під храм, хрест, закладається перший камінь і коли освячується вже закінчена збудована церква як дім Божий, як те місце, яке нас з’єднує з Богом”.

29.09.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив місце під будівництво храму в Обухові
27 вересня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир освятив наріжний камінь та хрест під будівництво храму на честь Воздвиження Чесного та Животворящого Хреста Господнього у місті Обухові. У своєму вітальному слові Блаженніший Митрополит Володимир наголосив, що “Храм Божий — це місце єднання нас з Небожителями, з Господом нашим та Божою Матір’ю. Це — частка неба на землі”.

30.09.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир зустрівся з делегацією Євангелічно-лютеранської церкви з Баварії (Німеччина)
Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у своїй резиденції у Києво-Печерській Лаврі прийняв делегацію Євангелічно-лютеранської церкви з Баварії (Німеччина) на чолі з її головою єпископом євангельських лютеран землі Баварія (Німеччина) д-ром Йоханесом Фрідріхом. Під час зустрічі Блаженніший владика розповів гостям про релігійну ситуацію в Україні, зокрема про нинішній стан справ в українському Православ’ї. Від імені гостей єпископ Йоханес висловив глибоку подяку Його Блаженству за гостинність та увагу, яку відчули німецькі гості в стінах Києво-Печерської обителі. У ході зустрічі єпископ Йоханес Фрідріх представив Митрополиту Володимиру нового єпископа, який найближчим часом очолить українських лютеран.

03.10.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир здійснив чин освячення Свято-Іллінського храму в селі Калинівка
30 вересня Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні намісника Києво-Печерської Лаври архієпископа Вишгородського Павла та духовенства єпархії здійснив чин освячення новозбудованого Свято-Іллінського храму в селі Калинівка Васильківського району. Також Блаженніший Владика звершив у храмі Божественну літургію з нагоди вшанування пам’яті святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

04.10.2005. МИКОЛАЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм на честь покровителя міста
1 жовтня Блаженніший Митрополит Володимир відвідав з предстоятельським візитом Миколаївську єпархію і освятив новий храм. Новозведена Миколаївська церква — перша культова споруда, збудована в Миколаєві за останні сто років. В урочистостях взяли участь представники місцевої влади — губернатор та міський голова, численні меценати, які того дня одержали церковні нагороди за доброчинність.
Свято-Миколаївський храм звели на честь покровителя міста кораблів на центральній площі — якраз на тому самому місці, де наприкінці ХVІІІ століття стояв адміралтейський собор. Богослужіння тут відправляли до 1936-го року, а через рік собор зруйнували. Після урочистого освячення Свято-Миколаївського храму відбулася хресна хода до кафедрального собору на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Тут Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні архієпископа Миколаївського і Вознесенського Питирима та архієпископа Вишгородського Павла, намісника Києво-Печерської Лаври, і єпархіальних священнослужителів звершив Божественну літургію.
Під час свого візиту до Миколаєва Блаженніший владика Володимир мав коротку розмову про стосунки влади і Церкви з головою облдержадміністрації Володимиром Чайкою.

04.10.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив новий іконостас головного собору Свято-Пантелеймонівського монастиря у Феофанії
2 жовтня Предстоятель Української Православної Церкви освятив новий іконостас для собору в ім’я великомученика і цілителя Пантелеімона.
За історичними даними, зведений за проектом архітектора Єрмакова храм освятили на честь святого великомученика Пантелеімона 1914 року. Доля собору була трагічною. Хоча його й не зруйнували, але богослужіння тут припинилися одразу після революції. Нищівного удару зазнав храм у 41-му — під час оборони Києва він потрапив під мінометний обстріл. А після війни його використовували як полігон, де проводили експерименти з вибухами направленої дії. І лише у травні 1990 року собор передали Українській Православній Церкві. Відродити храм було нелегко. Тому завершення іконостаса та освячення його Блаженнішим Митрополитом Володимиром стало тут справжнім святом.

04.09.2005. КИЕВ. В Митрополии Украинской Православной Церкви состоялось собрание благочинных Киевской епархии
Собрание благочинных Киевской епархии открыл Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир. Он ознакомил присутствующих с общим положением дел в Церкви и в Киевской Митрополии в частности, сказал: “Наша Церква, на жаль, живе у напрузі, спровокованій такими явищами, як розколи і єресі. Так було у попередні роки, це продовжується і зараз. Нова для нас проблема – поведінка Константинопольського патріархату. Йдеться про спробу відкрити представництва Константинопольського патріархату в Києві і у Львові. Для наших розкольників це дуже бажано, бо таким чином вони намагаються досягти свого визнання. І якщо це трапиться, то розкол в Україні існуватиме ще десятиліттями, а може й століттями. Єпископ Константинопольського патріархату Іларіон вже кілька місяців перебуває в Україні, вводячи в оману уми і серця людей. Нещодавно в одному з інтерв’ю він прямо сказав: якщо Київський патріархат і автокефальна церква (УАПЦ) хочуть бути визнаними, то повинні об’єднатися і схилити голови перед омофором Константинопольського патріарха. На наші запити офіційно Константинополь ці заяви ніяк не коментує, але, цілком можливо, що ця мовчанка лише до певного часу, а потім слід очікувати недобрих кроків по відношенню до нашої Церкви і взагалі до Православ’я в Україні.
Хвилюють мене і інші питання. Так, необхідно, щоб ви активізували благочинницьку діяльність. Треба використовувати будь-яку нагоду, щоб бути ближче до парафій, до приходів, щоб допомогти молодим священикам і проконтролювати їх. Благочинний має право перевірити стан парафій не тільки в духовному плані, але і в матеріальному — доходах, розходах. Більшість священиків, слава Богу, до цього ставляться відповідально і тримають цю справу в своїх руках.
Тепер стосовно церковної преси і книжок. Працюючи на приході, священики повинні знати про всі події, про все, що відбувається в церкві і у світі. Покликання священика вимагає досконалості знань та постійної самоосвіти впродовж всього служіння. На жаль, не тільки парафіяльні священики не читають церковної періодики, а навіть не всі благочинні переймаються питанням надбання знань.
До того ж виникла ще одна проблема: прикро, коли в церковних лавках трапляються видання, які не вичитані і не проконтрольовані на предмет богословської відповідності православним канонам.
Ми кожного разу говоримо на наших зборах про парафіяльні школи, і поки є час, треба скористатися нагодою для більш сумлінного і відповідального ставлення до цього питання, правильно зорганізувати педагогічне виховання у себе на парафії. Необхідно створювати приходські школи, шукати мирян, які орієнтуються у церковному житті, просити студентів нашої академії допомогти у впровадження духовного просвітництва серед дітей і молоді. Ми несемо відповідальність за духовне виховання народу і за долю нашої Церкви.
Запрошую всіх до відвертого діалогу для вирішення сьогоденних проблем, щоб наше подальше пастирське служіння було сповнене розумінням необхідності нашого спасіння і спасіння тих, кого ввірив нам Господь”.
Далее были заслушаны благочинные всех двадцати округов епархии. Это дало возможность определить круг существующих проблем и способы их решения по каждому округу.

10.10.2005. МОСКВА. Блаженніший Митрополит Володимир очолив Божественну літургію в Троїцькому соборі Троїце-Сергієвої Лаври
У день Успіння преподобного Сергія Радонезького, засновника Троїце-Сергієвої Лаври, Блаженніший Митрополит Володимир звершив Божественну літургію в Троїцькому соборі Лаври. Тут почивають мощі преподобного. Богослужіння також були звершені в Свято-Успенському соборі Лаври, Сергієвському трапезному храмі, Свято-Духівській церкві, Свято-Покровському академічному храмі, у храмі на честь преподобного Іоанна Лествичника, що при Московській духовній семінарії, а також у церкві Чернігівського скиту Троїце-Сергієвої Лаври. По закінченню богослужіння православні ієрархи на чолі зі Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Олексієм II та Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром звершили традиційний молебень на Соборній площі Лаври.

11.10.2005. ПАРИЖ. Блаженніший Митрополит Володимир відвідав православні святині Франції
Перебуваючи у Франції, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир 10 жовтня очолив Божественну літургію у Трьохсвятительському храмі подвор’я Руської Православної Церкви у Парижі. Саме у цій церкві Блаженніший владика служив, коли був Патріаршим Екзархом Західної Європи з 1984 до 1987 року.
Цього ж дня Предстоятель Української Православної Церкви відвідав Свято-Духівський скит у передмісті Парижа і знаменитий російський цвинтар у Сент-Женев’єв-де-Буа, де спочивають багато відомих письменників, філософів і богословів російської еміграції. Серед них — митрополит Євлогій (Георгіївський), єпископ Кассіан (Безобразов), протоієрей Сергій Булгаков, протоієрей Миколай Афанасьєв, Леонід Успенський, Петро Струве і багато інших. В Успенській церкві, що знаходиться на території цвинтаря і у якій в різні роки настоятелями були архімандрит Софроній (Сахаров) і протоієрей Борис Старк, Блаженніший владика звершив заупокійну літію за всіма похованими в землі Франції православними християнами. Митрополит Володимир відвідав також будинок людей похилого віку для російських емігрантів, розташований у Сент-Женев’єв-де-Буа. Незважаючи на похилий вік, мешканці будинку жваво цікавляться богослов’ям і долею Православ’я. Митрополит Володимир мав також зустріч з групою українців нової еміграції. Вони дуже переймаються тим, а що там — в Україні?

13.10.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм в ім’я рівноапостольних Костянтина та Єлени
Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звершив освячення храму в ім’я рівноапостольних Костянтина та Єлени, що на Подолі. До 1960-х років минулого століття ця святиня була відома як Трапезний храм в ім’я святителя Димитрія Ростовського. Свято-Костянтино-Єленинська церква знаходилася поруч, але за радянської влади вона була зруйнована, а Трапезний храм перетворили на спортивний зал. І лише на початку цього року православна громада домоглася, аби їй передали занедбану будівлю колишньої церкви.

14.10.2005. КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Владимир посетил пикет у Верховной Рады
Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Владимир в сопровождении наместника Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры архиепископа Вышгородского Павла посетил палатку, поставленную протестующим против произвола тернопольских властей священником Олегом Сирко из села Рохманив Шумского района Тернопольской области. Как известно, Свято-Троицкая церковь в селе Рохманив, несмотря на заверения Президента о том, что «ни один православный храм не будет захвачен», была незаконно передана местными властями раскольникам, а православная община выгнана. С 21 августа православные сельчане во главе с настоятелем храма пикетируют Верховную Раду. Блаженнейший Владыка поддержал пикетчиков в отстаивании законных прав, помолился у иконы Божией Матери, находящейся у протестующих, и поздравил с праздником Покровы Пресвятой Богородицы.

14.10.2005. КИЕВ. Руководители парламентов Украины и России молились на праздничном богослужении в Свято-Покровском монастыре столицы
В праздник Покровы Пресвятой Богородицы Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины совершил Божественную литургию в киевском Свято-Покровском монастыре. На службе присутствовали Голова Верховной Рады Владимир Литвин, спикер Совета Федерации парламента России Сергей Миронов, вице-спикер Верховной Рады Адам Мартынюк, посол РФ в Украине Виктор Черномырдин, посол Германии в Украине Дитмар Штюдеманн, другие высокие гости. «Божья Матерь всегда и везде простирает над нами свой покров и хранит нас от всякого зла честным своим омофорам», — отметил Блаженнейший Владыка в своей проповеди. По окончании службы руководители парламентов братских стран получили благословения Предстоятеля Православной Церкви Украины.