Октябрь 6th, 2005
06.10.2005. ПОЛТАВА. Місто готується до зустрічі мощей преподобного Серафима Саровського
Як уже повідомлялося, в обласному центрі біля місця будівництва Воскресенського кафедрального собору освячено тимчасовий дерев’яний храм на честь преподобного Серафима Саровського. Згідно з домовленістю, за проханням єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа та за благословенням єпископа Нижегородського і Арзамаського Георгія, 15 вересня 2005 року об 11-00 Полтава зустрічатиме частку святих мощей преподобного Серафима Саровського. Урочистості відбудуться за таким розкладом:
Подробней…
06.10.2005. ЧЕРНОВЦЫ. Протоиерей Михаил Жар, имея троих родных детей, 32 усыновил и над сотней взял опекунство
Вряд ли кто-то и знал бы о селе Молницы Черновицкой области, если бы не отец Михаил, построивший там приют для детей-сирот. Неофициально заведение так и называют: «Семья отца Михаила». Внутри — современный интерьер с евроремонтом, мягкие ковры, шикарная мебель, идеальная чистота. А еще — множество экзотических вазонов, фонтаны, аквариумы, несмолкающие разноцветные попугаи. И игрушки. Море игрушек! Язык не поворачивается назвать этот рай «приютом». — Не каждый отец создаст подобные условия для собственного ребенка, — изумились мы. — Я готов отдать им все, эти дети вросли в мое сердце, — говорит отец Михаил. — За каждого из них я отдам жизнь! Михаил Жар вырос сиротой. Еще маленьким, после просмотра фильма «Усатый нянь», решил, что, когда станет взрослым, будет бесплатно работать в приюте. Его мечта осуществилась. Михаил не просто с 1992 года бесплатно работает в приюте — он официально усыновил 32 ребенка. И только поняв, что, усыновляя, автоматически лишает их льгот, оформил опекунство. Таким образом, еще 100 детишек появились в приюте.
Подробней…
06.10.2005. ЛУЦЬК. Освячено новий храм
Митрополит Ніфонт освятив престол та новопобудований храм на честь св. вмч. Георгія Побідоносця в селі Кульчин Ківерцівського району. Церква в селі існувала з кінця двадцятих років минулого століття, це була звичайна хатина, переобладнана під храм. Доречі, донька того чоловіка, який свого часу віддав власну хату під храм, і досі є прихожанкою цієї церкви. Нова церква була побудована таким чином, що стара споруда опинилась всередині і згодом була розібрана. Після освячення владика Ніфонт, за благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира, нагородив настоятеля священика Олександра Кондратюка орденом прп. Нестора Літописця III-го ступеня.
Подробней…
06.10.2005. КИЇВ. Жителі села Олександрівка не дозволили розкольникам-філаретівцям будувати храм
У селі Олександрівка Миронівського району зареєстрована громада Свято-Покровського храму Української Православної Церкви. Зараз богослужіння проходять у тимчасовому храмі, тому що сільська церква була зруйнована у роки атеїстичних гонінь. Та православна громада вже отримала договір на 25-річну оренду землі, на якій буде зведено новий храм. Але недавно сталася подія, яка обурила жителів села: мешканець села Карапиші, Анатолій Даниленко – людина не бідна – вирішив на цьому ж місці збудувати церкву так званого “київського патріархату” і, нікого не питаючи, навіть завіз будівельні матеріали. Православні віруючі спочатку зібрали парафіяльні збори громади, а потім і збори села, де дали рішучу відсіч розкольникам. Збори вирішили: тільки єпископ Білоцерківський і Богуславський Серафим може благословити будівництво хаму. А розкольникам у Олександрівці нічого робити.
06.10.2005. РОДОС (Греція). Архієпископ Львівський і Галицький Августин бере участь у Форумі «Діалог цивілізацій»
5 жовтня на грецькому острові Родос близько 200 релігійних, політичних і громадських діячів взяли участь у відкритті Форуму «Діалог цивілізацій». Цього року делегати планують обговорити взаємодію цивілізацій на глобальному рівні. Основні цілі Форуму — об’єднання зусиль світової громадськості для захисту духовних і культурних цінностей людства. У його роботі бере участь архієпископ Львівський і Галицький Августин.
06.10.2005. КИЇВ. Десятинну церкву, можливо, зруйнував землетрус – стверджують учені
Археологiчні дослiдження старовинного фундаменту Десятинної церкви, якi почалися влiтку цього року, продовжують приносити нові знахідки. Вченi знайшли вже три язичницькi поховання, датованi десятим сторiччям: одне безпосередньо в межах церкви, ще два — пiд її стiнами: минулої суботи було розкопано поховання Х столiття — в землi лежала зовсiм маленька дитина, яка прожила буквально кiлька днiв (довжина її кiстяка складає близько 50 сантиметрiв). Звичайно, без висновкiв антропологiв важко сказати, хлопчик це чи дiвчинка, причину смертi чи можливi хвороби також встановлять спецiалiсти. З речей у могилi була тiльки невеличка пiдвiска — клик якоїсь тварини з просвердленою дiркою. Серед останнiх знахiдок археологiв — уламки фресок, якi колись прикрашали стiни храму, мармуровi кубики, якими слов’яни викладали мозаїку древньої пiдлоги церкви, шматок верхньої частини посудини скiфської доби, численнi фрагменти лiпної керамiки рiзних часiв, будiвельнi матерiали, давнi розчини. До речi, ученi так i не знайшли пiдтвердження досить поширеної в народi думки, нiбито слов’яни додавали до розчину пташинi яйця, щоб мiцнiше скрiплювати кам’яну кладку. Вапно є, солома, волокнистi рослини, пiсок i подрiбнене камiння є, а яєць немає…
Подробней…
06.10.2005. ЧЕРНІГІВ. З нагоди 200-річчя архієпископа Чернігівського Філарета (Гумілевського) пройшли “музейні читання”
В Чернігівському історичному музеї імені В. Тарновського пройшли “музейні читання”, присвячені 200-річному ювілею відомого церковного діяча та науковця архієпископа Чернігівського Філарета (Гумілевського). До участі в читаннях були запрошені працівники історико-архітектурного заповідника “Чернігів стародавній”, викладачі та студенти історичного факультету Чернігівського державного педагогічного університету, представники єпархіального управління Української Православної Церкви, студенти духовного училища. На стендах були представлені друковані джерела: твори Філарета (Гумілевського) (як, приміром, “Православне догматичне богослов’я”, видане в Чернігові в 1864 році) та сучасні факсимільні видання “Житія святих”, “Історія російської церкви” тощо, а також газета “Чернігівські єпархіальні відомості”, ініціатором видання якої був владика Філарет (Гумілевський).
06.10.2005. САНКТ-ПЕТЕРБУРГ. Идет подготовка к международному конгрессу «Проблемы благотворительности в современном мире»
Организаторы конгресса – Санкт-Петербургская Духовная Академия, Отдел Благотворительности Санкт-Петербургской Епархии, Санкт-Петербургский государственный университет, Благотворительный Фонд имени Иннокентия Сибирякова, Центр научно-практической социальной работы и студенческих инициатив. В ходе его работы 22-24 ноября 2005 года будут обсуждаться следующие вопросы: христианство: историко-философский аспект; благотворительность как направление социальной деятельности РПЦ; сотрудничество государства и церкви в социальной сфере; частная и общественная благотворительность: история и современность; формы сотрудничества и обмен опытом благотворительных учреждений разных стран.
Подробней…
06.10.2005. КИЇВ. Міжпарафіяльний молодіжний проект допомоги дітям- сиротам «Дитяча надія» продовжує свою роботу
9 жовтня відбудеться чергова поїздка до дитячих будинків Київської області, а саме:
1. Дитячий будинок «Родина» у м. Боярка.
2. Дитячий будинок «Горобинка» у пгт. Гребінки.
3. Спец. Школа інтернат у м. Буча.
Ініціативна група православної молоді запрошує всіх бажаючих взяти участь у недільних відвідинах дітей-сиріт. Зустріч відбудеться 9 жовтня о 14-30 на платформі метро Святошин, звідки ми від’їжджаємо до діток.У програмі поїздки ігри, малювання, бесіди на моральні ті духовні теми та спілкування з дітьми. Вік дітей від 4 до 15 років. З собою можна брати: іграшки, одяг, взуття, солодощі та фрукти. Телефон для довідок:
Подробней…
06.10.2005. МОСКВА. Священный Синод Русской Православной Церкви рассмотрит вопрос о религиозной ситуации в Украине
В Патриаршей рабочей резиденции в Чистом переулке открылось заседание Священного Синода Русской Православной Церкви под председательством Патриарха Московского и всея Руси Алексия II. «Я сердечно приветствую всех членов Священного Синода на очередном заседании, которое по традиции проходит всегда в преддверии дня памяти преподобного Сергия Радонежского. Поздравляю с наступающим днем праздника Преподобного», — сказал Патриарх, открывая заседание. Ожидается, что на повестку дня будет вынесено обсуждение таких актуальных вопросов, как религиозная ситуация на Украине и, в частности, перенесение кафедры греко-католиков из Львова в Киев, перспективы сближения Московского Патриархата и Русской Зарубежной Церкви, работа Комиссии по канонизации, подведение итогов празднования юбилея Куликовской битвы.
06.10.2005. ЧЕРНІГІВ. Черниці Єлецького монастиря працюватимуть у хоспісі
На базі Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні відкрито перший в регіоні хоспіс. Хоспіс розрахований на дванадцяти пацієнтів, і перебуватимуть в ньому за спеціальними напрямам иневиліковно хворі. В палатах зроблено ремонт, створені всі необхідні умови. В хоспісі працюватиме служба патронажних сестер, за пацієнтами доглядатимуть черниці Єлецького монастиря. За словами начальника управління охорони здоров’я міської ради Юрія Бойка, створення такого закладу – ініціатива обласної психоневрологічної лікарні, підтримана владою. Зараз вивчатимуться реальні потреби жителів області в хоспісі. А в майбутньому можливо розширення закладу до 60 ліжок. Працівники хоспіса в майбутньому також розраховують на допомогу релігійних общин і меценатів.
Подробней…
06.10.2005. ЛУЦЬК. Священнослужителі єпархії співпрацюють зі Збройними Силами
Під час Божественної литургії, очолюваної митрополитом Ніфонтом, в Свято-Покровскій церкві Луцька молилися солдати строкової служби, які проходять навчання в школі кухарів. Волинська єпархія вже давно співпрацює з військовослужбовцями регіону. Очолює цю співпрацю священик Сергій Ющик, який проводить регулярні катехізичні зустрічі з військовослужбовцями.
Подробней…