Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

26.07.2004. КИЇВ. Священний Синод Української Православної Церкви звернувся до духовенства та мирян у зв’язку з майбутніми виборами Президента України

В зверненні Синоду, який відбувся сьогодні під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира говориться:
«Всечесні отці, дорогі брати і сестри!
Священний Синод Української Православної Церкви вважає доцільним звернутися до кліру та богохранимої пастви напередодні майбутніх виборів Президента України.
Насамперед, закликаємо вас виконати свій громадянський обов’язок перед Батьківщиною і взяти участь у виборах. Усім нам треба визначитися зі своїми особистими симпатіями і віддати голос за майбутнього лідера нашої країни. Кожен християнин повинен розуміти, що доля держави влаштовується Господньою волею, і Промислом Божим буде визначений той, хто повинен стати до керма державної влади. Але незвіданий і незбагненний Промисл Божий здійснюється через нас, немічних, і тому усі ми покликані стати Його знаряддям, посприяти Його звершенню. Закликаємо вас не слухати тих, хто переконує відмовитися від участі у виборах, які вони неправдиво називають справою богопротивною. Біблія, як і вся історія християнських народів, свідчить, що істинно віруючі люди завжди ставилися до обрання, як до справи глибоко промислительної і брали безпосередню участь у виборах царів і священнослужителів.
Разом з тим, вважаємо за необхідне нагадати, що Церква Христова – Царство не від світу цього, вона повинна бути поза політикою, поза боротьбою партій, а тому не може закликати суспільство до підтримки якоїсь політичної сили чи конкретного політичного діяча. Але це зовсім не означає, що кожний із нас, що є членами Церкви — Тіла Христового, не повинен мати власної політичної позиції. Будь-який християнин вправі віддати перевагу тому політикові, якого вважає найбільш гідним стати на чолі держави. Ніхто не може чинити на вас тиск із метою вплинути на ваш політичний вибір. Адже через нього, зокрема, кожен з нас реалізує даровану Господом свободу. Тому нагадуємо вам, що віруюча людина зобов’язана визначатися, керуючись винятково власною свободою.
У той же час кожен із нас, самостійно визначаючись з вибором, повинен пам’ятати, що свобода завжди поєднується з відповідальністю. Це стосується і нашої політичної свободи, реалізованої через особисте волевиявлення на виборах. Голосуючи за того чи іншого кандидата, ми розділяємо разом з ним відповідальність за підсумки виборів і політику, які стануть їх наслідком. Тому перш, ніж зробити свій вибір, православний християнин повинен об’єктивно оцінити кожного з кандидатів, виходячи, насамперед, з інтересів Церкви, Народу і Держави.
Священний Синод Української Православної Церкви вважає своїм архіпастирським обов’язком нагадати своїм чадам: роблячи вибір, не захоплюйтеся барвистою риторикою і гарними, але безвідповідальними обіцянками, на які у наш час, як правило, дуже багаті передвиборні кампанії. Господь наш Іісус Христос сказав: «По їхніх плодах пізнаєте їх. Не кожен, хто говорить Мені: Господи! Господи! увійде в Царство Небесне, а той, хто виконує волю Отця Мого Небесного» (Мф. 7, 20-21). Пам’ятайте ці слова і керуйтеся ними у своєму виборі. Шукайте тих, хто намагається виконувати у своєму житті волю Божу, а не лукаво марнословить про духовність. Судіть про політиків за тим реальним внеском, який вони зробили в справу процвітання України. Намагайтесь вибрати того, хто уже виявив свою чесність і принциповість, хто довів, що вболіває за свою державу, щиро любить свій народ і підтвердив це конкретними справами. Вибирайте того, хто зумів довести свою одностайність з вами, хто поважає нашу Православну віру і Святу Церкву.
Закликаємо вас зробити свій вибір із щирою молитвою за Україну і її багатостраждальний народ, уповаючи на Господа і Його Пречисту Матір. Хай збереже нас під Своїм Покровом Пресвята Богородиця в цей доленосний момент історії нашої земної Батьківщини!
Ми також хочемо нагадати вам, дорогі брати і сестри, що будь-який результат майбутніх виборів, ми, як чада Церкви Христової, зобов’язані прийняти зі смиренням, пам’ятаючи слова апостола Павла: «Немає влади не від Бога; існуючі ж власті поставлені Богом. Тому той, хто противиться владі, противиться Божому повелінню» (Рим. 13, 1-2).
Покладемо ж на Господа наші надії, щоб на чолі Держави став найгідніший із кандидатів, щоб його старанне служіння на користь Батьківщини і народу України принесло добрі плоди!»