Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

19.07.2004. ВІННИЦЯ. На базі міської ЗОСШ №31 діє православний дитячий оздоровчий табір “Чадо”

Діти записались у табір у рекордно короткі строки – всього за один день. Бажаючих було набагато більше, ніж 60 запланованих місць. І про цей табір сьогодні говорять багато у місті. Батьки щодня переповідають знайомим про захоплені погляди своїх чад, коли вони кожен день розповідають: “А от сьогодні…” Тому що не часто можна зустріти дітей, які навіть хворими тихенько тікають до табору, настільки там добре. Щоправда, коли таке трапилось з однією дівчинкою, її відправили додому лікуватися. То вона кожну годину міряла собі температуру і телефонувала в табір, щоб швидше повернутись до своїх друзів.
Загони тут називають сім’ями. Сім’я Бджілок, Соколят, Мурашок та Жайворонків. Для дітей у таборі створено атмосферу родинного кола, вони об’єднанні у сімейки, де старші брати і сестри опікуються молодшими. Щодня діти ходять на екскурсії у вінницькі храми та музеї. Їздили у Браїлів, у жіночий монастир, у музей Чайковського, у Києві побували у Лаврі та заїжджали у зоопарк. І дітей табору видно здалеку – кожна “сім’я” одягнена у футболки свого кольору.
Табір організовано Вінницькою єпархією спільно з обласною Асоціацією православних педагогів з благословення митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія. Міське управління освіти підтримало ідею створення табору.
Директор загальноосвітньої школи №31 Олександр Гресько, який гостинно відчинив двері свого “шкільного храму”, як голова Асоціації православних педагогів вважає, що саме православне виховання підніме наших дітей на вищий щабель духовності.
Діти забезпечені м’ячами, олівцями, пластиліном, фарбами. Діють власний ляльковий театр, спортивний гурток, малювання, власна міні-олімпіада. А щоранку на зарядці діти… танцюють.
Фінансову допомогу у створенні православного табору надало Всеукраїнське об’єднання “Держава”, яке підписало Меморандум про співробітництво з Українською Православною Церквою.
Але це справи дорослих. Для дітей сьогодні головне, що вони кожного ранку просто біжать до табору, а ввечері батькам доводиться чекати, поки вони розпрощаються з друзями. Адже мати сім’ю вдома і в таборі – це так чудово!
Прес-служба Вінницької єпархії.