ДНІПРО. Відбулася зустріч митрополита Іринея з головою обласної ради
30 червня відбулась зустріч голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Васильовича Лукашука з керуючим Дніпропетровською єпархією УПЦ митрополитом Дніпропетровським та Павлоградським Іринеєм, якого супроводжував настоятель Свято-Миколаївського храму м. Дніпро священик Костянтин Калашников. На порядку денному — доля Дніпропетровського будинку органної та камерної музики.
«Зустріч пройшла конструктивно. В результаті ми дійшли згоди про те, що робота КП «Дніпропетровський будинок органної та камерної музики» Дніпропетровської облради відновлюється. Колектив матиме безперешкодний доступ до Будинку, зможе проводити там репетиції та концерти. Зараз опрацьовуємо відповідну угоду із духовенством та керівництвом закладу про взаємодію Релігійної громади УПЦ та комунального закладу, аби остаточно врегулювати це питання», — розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
По закінченні зустрічі відбувся брифінг для СМІ, під час якого голова Дніпропетровської обласної ради Микола Васильович Лукашук відповів на всі питання, відносно КП «Дніпропетровський будинок органної та камерної музики» Дніпропетровської облради.
Пряма мова:
«В 2010 році рішенням Господарського суду Дніпропетровської області було затверджено мирову угоду строком на 10 років. На протязі цих 10 років релігійна громада зобов`язувалась надавати доступ до приміщення, в якому збудований орган, і там відбувалися концерти, в тому чисті камерної музики. В тому році збіг строк, який був визначений рішенням суду. Будівля належить релігійній громаді Української Православної Церкви, а обладнання і орган належить комунальному підприємству Дніпропетровської обласної ради.
Ми на протязі цього часу неодноразово проводили роботу стосовно того, щоб повернути орган до якогось іншого приміщення. Розглянули такі приміщення як наша філармонія, оперний театр і таке інше. Жодне з цих приміщень, нажаль, не відповідає тим технічним стандартам, в яких можливо було б розташувати орган. При цьому слід розуміти, що на сьогоднішній день провести демонтаж цього органу і його технічне налаштування можливо тільки за допомогою тої німецької компанії, яка його будувала і монтувала. Приблизна вартість цих послуг складає, тільки з того щоб його розібрати і зробити йому технічне обслуговування, 149 500 євро. Це без переносу до іншої будівлі. Тому у нас сьогодні вже була зустріч з релігійною громадою і на завтра запланована зустріч на найвищому рівні, для того щоб ми могли розглянути питання, як це все вирішити і пролонгувати строк мирової угоди ще на 10 років.
За цей час нам, як депутатському корпусу, необхідно зробити деякі речі: визначитись проте, яким чином і куди ми будемо переносити цей орган, для того щоб він міг працювати. При цьому слід зрозуміти, що орган у нас один на декілька областей, тобто, в Запорізькій області, Кіровоградській області. Більш органів немає.
Керівник підприємства проводив переговори з релігійною громадою. В деяких листах зазначено, що релігійна громада не заперечує про пролонгацію мирової угоди в судовому порядку, про те щоб ще декілька років або 10 років там знаходився зал органної та камерної музики. Але є і листи, згідно яких на сьогоднішній день ця будівля знаходиться в аварійному стані (ці листи там вже декілька місяців тому) і це може нести загрозу.
Ми запросимо, коли буде надано доступ до того приміщення церкви наших МЧС, для того щоб вони зробили висновок, в якому стані знаходиться ця будівля. І якщо дійсно буде встановлено, що вона знаходиться в аварійному стані і буде нести ризик для прийому відвідувачів, то тоді слід розуміти,що нам, не зважаючи на будь-які договори з релігійною громадою,потрібно буде переносити з відти орган і будувати нове приміщення для органної камерної музики.
Нам потрібно буде виділити кошти з бюджету на те, щоб зняти цей орган, вивезти його з цієї будівлі церкви. Якщо ми не будемо його відразу переносити в ту будівлю, де можливо його змонтувати, то нам доведеться за кошти платників податків платити два рази: спочатку для того, щоб його демонтувати і законсервувати, а потів щоб його знову налаштували і зробили, щоб він працював.
Ми вже також розглядали сьогодні один із варіантів: якщо ми закладемо гроші в обласний бюджет і розглянемо питання прибудови до будови оперного театру, або до філармонії, розглянути можливість, чи є там земельна ділянка, закласти кошти на наступний рік для того щоб розробити проект до кошторисної документації і побудувати окреме приміщення, для того щоб воно знаходилося в більш зручному логістичному місці та належало і відповідало спільним інтересам громади» – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
РОВЕНЬКИ. Епископ Павел молитвенно встретил День своего рождения