КИЇВ. У Неділю Торжества Православ‘я Предстоятель очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі
24 березня, у Неділю першу Великого посту, Торжество Православ’я, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Перед Божественною літургією Блаженніший владика очолив особливий молебень, який звершується лише у першу неділю Великого посту.
День Торжества Православ’я пов’язаний з VII Вселенським Собором 787 року, який встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме ж свято виникло у 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. Тим самим в Церкві закінчився період формулювання православного вчення про Христа, а ікона проголошена наочним свідченням реальності Боговтілення. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу неділю Великого посту, так як найперше його святкування у 843 році припало саме на цей день. Особливе богослужіння цієї неділі – чин Торжества Православ’я, основа якого була закладена у ІХ столітті, потім воно доповнювалось та змінювалось аж до ХХ століття. Постійними складовим чину, які зберігаються і зараз, є проголошення Православної віри, вічної пам’яті її проповідникам і захисникам та многоліття усім членам Церкви.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, вікарії Київської єпархії: митрополит Макарівський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.
У слові проповіді після читання святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів пастві про встановлення та сенс свята Торжества Православʼя.
На сугубій єктенії помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.
За Божественною літургією до Таїнства Причастя приступили сотні вірян.
КИЇВ. Священнослужителі і парафіяни УПЦ продовжували зазнавати залякування – звіт ООН
ЛУЦК. На Волыни полторы тысячи верующих совершили крестный ход с молитвой и мире