Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у монастирі в Зазимʼї


26 листопада, у Неділю 25-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святителя Іоанна Златоуста, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у монастирі в ім’я преподобномучениці Єлисавети, що у селі Зазим’я Броварського району Київської області.

У цей день також вшанували пам’ять священномученика Михаїла Подʼєльського. Цей подвижник XX століття служив у Зазимʼї.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, духовенство монастиря та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді. Предстоятель розповів про священномученика Михаїла:

«Завтра буде пам’ять святого священномученика Михаїла, який служив у Зазим’ї. Це вже в наші часи, він завершив своє життя у 1937 році, якраз завтра, 27 число, в цей день він був розстріляний, тобто пролив свою кров за віру Христову. Тому що його закрили в тюрму, якраз за те, що він був священником, що він служив людям, що він людям говорив про Бога А прийшла до влади така, ну такі люди, які забороняли вірити в Бога. І за те, що він вірив в Бога, за те, що він людей учив тим законам, які ведуть людину до вічного життя і спасіння, за це його було засуджено і страчено».

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Богослужіння завершилось чином славлення святителю Іоанну та священномученику Михаїлу.
Після відпусту виголосили многоліття митрополиту Бориспільському і Броварському Антонію. Потім Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав владику Антонія з 17-ю річницею архієрейської хіротонії. Митрополит Антоній виголосив подячне слово.