Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив святкове богослужіння з нагоди свята Собору преподобних отців Ближніх печер (+відео)

11 жовтня, у день свята на честь Собору преподобних отців Києво-Печерських, які у Ближніх печерах спочивають, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Ладижинський Сергій, архієпископ Петропавлівський Андрій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Гостомельський Аркадій, духовенство монастиря та гості у священному сані.

За святковим богослужінням молилися сотні паломників з усієї України.

На малому вході Першосвятитель удостоїв церковних нагород насельників обителі.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про суть чернечого подвигу, про необхідність християнам навчатись з гідністю переносити випробування, вдосконалювати себе з допомогою поста та молитви.

«Сьогодні наша віра випробовується. Про нас говорять неправду, ображають, щось віднімають… Але у цих випробуваннях ми повинні поводити себе як люди, не губити любові до Бога і до ближнього, не озлоблятися. Тому що ціль ворога спасіння людського в тому, щоб людину зробити вмістилищем злоби, — сказав Архіпастир. — Людина, яка наповнена любові, себе зберігає для вічності. Тому що Бог є любов і в Його Царство входять ті, хто має любов в собі».

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Божественної літургії було звершено славлення перед іконою преподобних Києво-Печерських. Предстоятель привітав паству зі святом та благословив усіх.