Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Звернення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з нагоди Дня захисників та захисниць України

Дорогі захисники і захисниці! Мужнє українське воїнство!
Дорогі брати і сестри!

Сердечно вітаю всіх вас з особливим днем у житті нашої Батьківщини — Днем захисників і захисниць України!

Сьогодні ми по-особливому шануємо подвиг захисту нашої країни. Події останнього часу свідчать, що ця пошана зараз відбувається не лише в особливу дату календаря, але щодня, коли ми молимося за всіх, хто самовіддано захищає нашу державу від віроломного ворога. Наші захисники і захисниці, серед яких є значна кількість вірян нашої Церкви, стоять на захисті одного із найголовніших дарів, які дарував людині Господь, — дару свободи!

У всі часи Церква перебувала зі своїм народом та військом, і теперішні реалії підступної війни, розв’язаної російською владою, не є виключенням. Сьогодні ми молимося за Боже заступництво та Покров Пресвятої Богородиці над всіма нашими захисниками і захисницями, за дарування їм духовної кріпості та фізичної стійкості, міцного здоров’я, сил та наснаги в несенні жертовного подвигу заради захисту всього українського народу.

Найбільшою рушійною силою у світі є любов, і ми щодня є свідками жертовної любові наших захисників до країни, рідних та близьких, заради яких вони ризикують своїм життям. З іншої сторони, любов, взаємна повага та солідарність мають бути і всередині народу, який захищає свою Батьківщину. Саме цього навчає нас і славетний правитель древньої Київської держави великий благовірний князь Ярослав Мудрий: «Якщо будете жити в любові, Бог буде при вас і дасть вам перемогу над ворогами!»

Не менш важливими сьогодні також є наші молитви і за загиблих та спочилих захисників та захисниць, які пожертвували своїм життям за волю України та її громадян. Молимося, щоб Милосердний Господь упокоїв їх в оселях, де немає печалі, хвороб та зітхань!

В цей складний для України та її народу час Українська Православна Церква, як невід’ємна частина нашого народу, не залишається осторонь, але постійно перебуває поруч із українськими захисниками у гарячій молитві, духовній підтримці, у волонтерській діяльності та гуманітарних місіях. Ми вдячні Богові за Його милості і дякуємо вам, дорогі наші військовослужбовці, які мужньо захищаєте нашу Батьківщину і щомиті жертвуєте собою заради збереження її незалежності, свободи та досягнення справедливого миру для нашого народу.

Бажаю вам, дорогі брати і сестри — захисники і захисниці України, щоб Господь, Який благословляє Своїх людей миром, подавав вам Свою силу та міць кожного дня вашого жертовного служіння у захисті та відновленні територіальної цілісності нашої Батьківщини.

Нехай благословення Боже буде над всіма вами і над нашою країною!


+ОНУФРІЙ
Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Української Православної Церкви