Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Життєва дорога, на якій немає скорбот, веде лише в пекло (відео)


У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів що саме глибока віра і смирення жінки, яка просила Господа зцілити свою дочку, допомогли їй отримати просиме (Мф. 15:21-28 (про хананеянку)).

Архіпастир зазначив, що від правильної віри, коли людина розуміє, Хто є Бог і чого хоче від неї, народжується смирення.

«Смирення зробило цю жінку здатною вмістити в себе велику Божу благодать, яка зцілила її душу та доньку», — сказав він.

За словом Предстоятеля, смирення допомагає людині долати усі труднощі, які зустрічаються на шляху її земного життя.

«Деякі вважають смирення слабкістю. Смирення — це не слабкість, а велика сила. Смиренному дається та сила, яку ніхто не може перемогти, дається правильне розуміння Бога. Така людина має добрий, світлий, чистий розум, який пізнає Божественні тайни», — додав Першосвятитель.

Блаженніший владика зауважив, що смиренний уподібнюється землі.

«Землю топчуть, на неї можуть плюнути, з нею можуть робити що завгодно, а вона дає нам хліб, рослини, фрукти…» — підкреслив він.

Його Блаженство закликав, попри усі труднощі, берегти чистоту Святої Православної віри.

«Зараз в житті багато різних спокус, браней, обманів і головна мета цих нападів — збити з правильної віри, щоб люди почали шукати тих шляхів, де немає скорбот. А таких шляхів немає, безскорботний шлях веде тільки в пекло, він легкий і широкий, а до спасіння — вузький, тернистий і скорботний», — наголосив він.

За його словом, «ми повинні про це завжди пам’ятати та берегти чистоту Святої Православної віри, яка допомагає людині досягнути найголовнішого — вічного спасіння на Небі, у Христі Іісусі Господі нашому».