Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРКАСИ. Звернення Черкаської єпархії до Президента, державної влади України та Черкаського суду

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України Володимира Зеленського,
до державної влади України та до Черкаського суду
духовенства та чернецтва, кліриків і мирян
Черкаської єпархії Української Православної Церкви

у зв’язку із судовим переслідуванням керуючого Черкаською єпархією митрополита Черкаського і Канівського Феодосія

Христос посеред нас!

Сильно і могутньо повинні були б звучати ці слова сьогодні у нашому багатостраждальному українському народі. Але, на превеликий жаль, сильні світу цього стали на небезпечну стежку розділення нашого народу на правильних і неправильних, своїх і чужих, «патріотів» і «не-патріотів». І, як було колись, так і у новітній час, найбільшим «не своїм» і «чужим» стала Церква Христова. Для нас, як віруючих людей, це не дивно. Про це було сказано ще дві тисячі років назад: «Якщо світ вас ненавидить, знайте, що Мене раніше вас зненавидів. Якби ви були від світу, то світ любив би своє» (Іоан. 15.18-19). І не тільки сказано, але Церква протягом свого земного буття пережила усю ненависть, гоніння цього світу. І вистояла!

Церква переживає сьогодні не нове, а лише ще не забуте старе. Багато хто зі старшого духовенства добре пам’ятає час, коли за те, що ти віруючий, гнали, принижували, судили, закривали у психлікарнях. Сьогодні знову ті самі методи: обман, неправда, доноси, судові переслідування.

У зв’язку із засіданням «новітнього синедріону» – суду над керуючим Черкаської і Канівської єпархії митрополитом Феодосієм, ми, духовенство, ченці та черниці, клірики та миряни Черкаської єпархії Української Православної Церкви вважаємо за потрібне засвідчити свою позицію щодо цього.

Духовенство, ігумені та черниці монастирів, клірики та миряни – єдині зі своїм правлячим архієреєм митрополитом Феодосієм. Вважаємо судове переслідування спробою влади тиснути на віруючих Черкаської єпархії, на багатьох вірних чад Української Православної Церкви, спробою їх залякати. Свідчення донощиків та «докази» вважаємо надуманими та необґрунтованими.

Сприймаємо цей суд над митрополитом – як суд над усіма нами, багатотисячною паствою Черкащини.

І коли ви судите архієрея, то тоді судіть і нас!

Коли хочете ув’язнити його, готуйте темниці і для нас!

У нас єдине серце і єдині уста у славлені Бога, твердість віри, вірність Церкві. У нашому різноманітті, як людей, ми зберігаємо Богом заповідану любов і єдність між собою. В усіх випробуваннях віруючі Черкащини будуть разом зі своїм архіпастирем.

Але пам’ятайте: чим більше ви будете гнати Церкву Христову, тим сильнішою вона буде, чим більше неправди, образ, наклепів заподієте Церкві – тим чистішою і святішою вона повстане. Ми, віруючі люди, сьогодні укріпляємося словами Спасителя світу: «У світі будете мати скорботу, але мужайтесь: Я переміг світ» (Іоан. 16.33). І наша перемога в тому, що нас переслідують, судять, висміюють, а ми молимося за тих, хто це робить. Нас б’ють, плюють, проклинають – а ми благословляємо їх. До нас приходять уночі з обшуками, з болгарками, ломами, камінням, щоб украсти наші храми, наші святині, але ви не зможете забрати нашої душі. Ви можете нас забороняти, але ви не зможете із нашого серця викрасти віри.

Звертаємося до Вас, пане президенте! Дайте розпорядження негайно припинити штучно сфабриковану проти митрополита Черкаського і Канівського Феодосія кримінальну справу та звільнити нашого архіпастиря з-під арешту! Те, що його безневинно переслідують по доносах «людей з ломами та болгарками», очевидно сьогодні не тільки в Україні, а й у всьому православному світі!

Звертаємося також до суддів цього процесу: як би на вас не тиснули «зверху» та «знизу», ні в якому разі не приймайте неправдивих та злочинних рішень! Краще вам втратити посаду та роботу, ніж втратити вічне життя та накликати на себе гнів Божий. Якщо Ви під тиском політиків ув’язните архієрея Божого, вам це не вибачать ні ваші нащадки, ні сама історія.

Звертаємося і закликаємо також усю повноту Української Православної Церкви берегти євангельську єдність і любов між собою. Бути стійкими у випробуваннях, гарячими у молитвах за Церкву та наш народ, швидкими у творінні добрих діл, непохитними у вірі.

Слава Єдиному Богу!

Секретар Черкаської єпархії прот. Василій Вознюк;

Благочинні округів Черкаської єпархії:

Черкаського округу прот. Сергій Чумак,

Корсунь-Шевченківського округу прот. Іоанн Налапко,

Гродищенського округу прот. Іоанн Жигало,

Смілянського округу прот. Георгій Пограничний,

Драбівського округу прот. Димитрій Івануса,

Золотоніського округу прот. Сергій Снопок,

Чорнобаївського округу прот. Валерій Русняк,

Чигиринського округу прот. Анатолій Прикотенко,

Кам’янського округу прот. Георгій Пограничний,

Шполянського округу прот. Володимир Скрипничук,

Канівського округу прот. Георгій Почтовий,

єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній;

Ігумені монастирів Черкаської єпархії:

Покровського Красногірського, ігуменя Арсенія з сестрами,

Свято-Троїцького Мотронинського, ігуменя Іларія з сестрами,

Преображенського Стеблівського, ігуменя Манефа з сестрами,

Миколаївського Лебединського, ігуменя Ніколая з сестрами,

Чернечої громади с. Мельники, монахиня Олександра з сестрами;

Духовенство та миряни Черкаської єпархії УПЦ