Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ОДЕСА. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкування з нагоди прославлення преподобного Кукші Одеського

29 вересня, у день пам’яті преподобного Кукші Одеського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Успенському чоловічому монастирі Одеси.

Урочисте богослужіння звершили в храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело».

Його Блаженству співслужили: Постійний член Священного Синоду митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, голова Відділу зовнішніх церковних звʼязків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Унгенський та Ниспоренський Петро (Православна Церква Молдови), архієреї УПЦ, сонм духовенства Одеської єпархії та гості у священному сані.

За богослужінням молилися ігумені монастирів Української Православної Церкви. Вшанувати пам’ять святого угодника Божого Кукші в Успенський монастир прибули тисячі вірян.

Богослужбові піснеспіви виконував хор студентів Одеської духовної семінарії під керівництвом протоієрея Василія Петручка та хор вихованок регентського відділення ОДС під керівництвом монахиня Дарія (Островська).

Після читання Святого Євангелія Архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді.

Першосвятитель зауважив, що усі подвижники, які досягли святості самі, після своєї блаженної кончини стоять перед престолом Божим і моляться, щоб кожна людина теж постаралася стати святою.

«Бути святими — не означає творити чудеса, являти знамення, зціляти хворих — це все не обов’язково, — пояснив він. — Бути святими — означає заставляти себе жити згідно з Божественними законами».

Архіпастир наголосив, що про це йдеться у Священному Писанні: «Апостоли називали святими тих людей, які любили Христа, які жили згідно з Христовими заповідями. Якщо вони, вибудовуючи своє життя на Священних законах та заповідях, не уклонялися з цього шляху, то в майбутньому житті сподоблялися бути причисленими до лику святих».

Його Блаженство додав, що, по своїй немочі, ми, звісно, не можемо звершувати таких подвигів, як, наприклад, звершував преподобний Кукша, але ми можемо намагатися наслідувати таким подвижникам.

«Основне, в чому ми повинні наслідувати святим — це смирення і терпіння, — сказав він. — А сьогодні для нас є безліч можливостей, які допомагають нам змирятися, проявляти терпіння. Сьогодні звучить більше образ, ніж якихось добрих слів одне одному. Так люди заведені, так настроєні, озлоблені… І це дає нам привід потерпіти і терпінням очистити свою душу від гріха і сподобитися дару Святого Духа, який робить людину святою», — наголосив Предстоятель.

Митрополит Онуфрій побажав молитвами преподобного Кукші Одеського слідувати його стопами смирення, терпіння і молитви.

«Може бути, ніхто з нас не стане з ним на один рівень духовної святості, але ми будемо хоча б трохи схожі на нього і з надією дивитимемося в майбутнє життя, сподіваючись сподобитися бути серед тих, яких називають «спасаємі» у Царстві Небесному, яке Господь приготував люблячим Його», — сказав він.

«В Церкві є ангели, є святі угодники Божі і є ми, грішні, слабі, немічні люди, а Головою цього церковного Тіла є Христос. Святі угодники Божі під час свого земного життя показали любов до Бога і до ближнього, принесли себе в жертву Богові у боротьбі з гріхом. Серед таких святих угодників, яких Церква почитає, є преподобник Кукша Одеський», — зазначив Блаженніший владика та розповів про житіє святого подвижника та побажав молитвами преподобного Кукші Одеського слідувати його стопами смирення, терпіння і молитви.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричасного вірша проповідь виголосив ректор ОДС протоієрей Димитрій Яковенко.

Священнослужителі на чолі з Предстоятелем звершили хресний хід навколо храму з мощами преподобного Кукші, після якого усіх вірних окропили святою водою.

Блаженніший владика привітав митрополита Агафангела з 85-річчям з дня народження, подякував за багаторічні архіпастирські труди та вручив орден святителя Миколая Чудотворця. Предстоятель побажав Високопреосвященнішому владиці кріпості сил, бадьорості духу, міцного тілесного здоров’я і щедрої допомоги Божої в подальших трудах на славу Святої Церкви.

Митрополит Агафангел звернувся до Предстоятеля з подякою за Архіпастирський візит та Першосвятительські привітання.

Архієпископ Унгенський та Ниспоренський Петро від імені митрополита Кишинівської і всієї Молдови Володимира вручив керуючому Одеської єпархії орден преподобного Паїсія Величковського.

Після завершення богослужіння було виголошене многоліття.