Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ТЕРНОПІЛЬ. Священник єпархії, який пішов у розкол, покаявся

Протоієрей Федір Мартинюк, який пішов у розкол, покаявся й повернувся до лона Української Православної Церкви.

Клірик Тернопільської єпархії протоієрей Федір Мартинюк, який пішов у розкол у травні 2022 року, розкаявся й з благословення митрополита Тернопільського та Кременецького Сергія повернувся до лона УПЦ. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook правозахисниця Вікторія Кохановська.

Після того, як отець Федір перейшов до ПЦУ, парафіяни УПЦ у селі Дзвиняча залишилися без храму. Тоді віряни облаштували приміщення для богослужінь, для чого придбали одну з господарських споруд у населеному пункті.

Незважаючи на те, що протоієрей Федір покаявся і повернувся до УПЦ, храм залишився у прихильників Думенка – його повернути не так просто.

На свято Хрестовоздвиження митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій звершив освячення престолу в будівлі, яку пристосували для богослужіння віряни УПЦ села Дзвиняча. Владиці співслужив протоієрей Федір Мартинюк, який покаявся і знову призначений настоятелем громади, і духовенство єпархії.

«Дай Бог, щоб цей храм, який ви збудували, став місцем невичерпної благодаті Божої. А для цього кожен із нас має нести свій хрест, і щоб Господь допоміг нам нести його та увійти у благословенну вічність», – сказав владика Сергій перед початком літургії.

Раніше СПЖ повідомляла, що в Копиткові відзначили престольне свято храму, яке парафіяни УПЦ збудували замість захопленого прихильниками ПЦУ.