30 травня прихильники «ПЦУ» на чолі з людьми у священицькому облаченні здійснили спробу захопити храм в ім’я святого благовірного князя Олександра Невського у селі Царівка Коростишівського району Житомирської області. Духовенство та парафіяни Української Православної Церкви відстояли свою святиню, пояснивши рейдерам, що їхні зазіхання протизаконні й релігійна громада буде захищати свої права та храм навіть, якщо ті спробують використати силу. Відео інциденту опублікувала прес-служба Житомирської єпархії.
Благочинний Коростишівського округу архімандрит Яків (Шумов) запропонував прихильникам «ПЦУ», які прийшли в храм з підписами буцімто від релігійної громади, звертатися в суд, якщо їх щось не влаштовує.
«Ця парафія юридично належить нашій Церкві і ми будемо її відстоювати. Будь-яка спроба захопити храм силою не пройде», — попередив він рейдерів.
За словами місцевих жителів, заколотників зібрали староста Олена Духневич та активіст Микола Оверківський.
«Провокатори намагалися обзивати людей у храмі, використовуючи всі можливі штампи і стереотипи, які розповсюджують у суспільстві проти Української Православної Церкви. Прихожани храму мирно спілкувалися з опонентами, пам’ятаючи слова Христа: “Якщо Мене гнали, то гнатимуть і вас; якщо Мого слова дотримувались, будуть дотримуватись і вашого”», — йдеться у повідомленні єпархіальної прес-служби.
Врешті, з Божою поміччю, інформують в Житомирській єпархії, молитва і любов, яку проявили прихожани храму, перемогли, і ті, хто хотів захопити святиню, покинули її стіни.
Як звернули увагу в єпархії, поки в Україні триває війна, яку в перші ж дні засудив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій, на місцях організовані групи ведуть свою війну проти бабусь у хустинках, які моляться в храмах за мир в Україні, владу, воїнство і народ.
Зазначається, що захищати право молитися у своєму храмі довелося жінкам, сини яких служать на передовій: «поки їхні сини та чоловіки захищають Україну, а один з них сьогодні перебуває в полоні, люди, що не мають жодного стосунку до Православ’я і могли б послужити Батьківщині на полі бою, приїхали захоплювати храм…».
«На жаль, тенденція захоплення храмів сьогодні розповсюджена по всій Україні, особливо в західних областях. Дякувати Богу, в Коростишівському благочинні жоден храм не був захоплений. Прихожани з неустанною молитвою і стійкою вірою відстоюють право молитися в церкві своїх батьків і дідів. Натомість деякі представники місцевої влади за підтримки нецерковних людей не полишають намагань обманним шляхом та примусом перевести храми канонічної церкви до політичного проекту під назвою ПЦУ», — йдеться у повідомленні.
Храм вдалося відстояти, однак віряни хвилюються, що дані ситуації можуть повторитися як у Царівці, так і в інших селах і містах. Тому закликають віруючих брати активну участь у житті Церкви у цей нелегкий час, а представників влади та правоохоронних органів — діяти в рамках чинного законодавства — захищати права громадян на свободу світогляду та віросповідання та не допускати рейдерських захоплень «святинь української з діда-прадіда Церкви».
У Володимир-Волинському духовному училищі Української Православної Церкви розпочався прийом документів на 2025/2026 навчальний рік. Про це повідомляє єпархія. Володимир-Волинське духовне училище здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів і регентів-псаломщиків церковного хору. Навчання здійснюється згідно з Церковним освітнім стандартом середньої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи училища: Богословський факультет. Підрозділ готує фахівців у галузі православного… Подробней…
Одеська духовна семінарія Української Православної Церкви розпочала прийом документів на денне і заочне навчання у прийдешньому навчальному році. Навчальний заклад готує священнослужителів, регентів, іконописців і майстрів церковного шиття. Тривалість навчання становить чотири роки. Випускники ОДС одержують диплом бакалавра богослов’я з можливістю служити або продовжити навчання. Семінарія розташована біля Успенського чоловічого монастиря, на березі Чорного моря…. Подробней…
Полтавська місіонерська духовна семінарія запрошує на навчання на 2025–2026 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба ПМДС. Полтавська місіонерська духовна семінарія є вищим духовним навчальним закладом Української Православної Церкви, який здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи ПМДС: Богословсько-місіонерський… Подробней…
У зв’язку з посиленням обстрілів прикордонних територій Сумської області, зокрема населених пунктів Краснопільської та Юнаківської громад, де зафіксовано значні руйнування цивільної інфраструктури, голова Центру реабілітації воїнів та мирних громадян Сумської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Петренко організовує безкоштовну евакуацію жителів із цих небезпечних зон. Всіх, хто потребує допомоги в евакуації, просимо звертатися за телефоном: 095 511… Подробней…
18 березня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Київська духовна академія і семінарія проведе ХIV щорічну студентську конференцію «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє сайт КДАіС. У 2025 р. Київським духовним школам виповнюється 410 років. Самобутня київська богословська освітня традиція бере початок від 1615 р., коли у Києві на Подолі… Подробней…