Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ХАРКІВ. Духовна семінарія прийняла участь у засіданні круглого столу

25 листопада, з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія та Священного Синоду Української Православної Церкви (журнал № 3, від 12.05.2021), в актовому залі архієрейської резиденції пройшло засідання круглого столу «Актуальні проблеми сучасного світового православ’я». Захід був спрямований на глибоке богословське-історичне дослідження вказаної тематики у зв’язку з порушенням Константинопольским Патріархатом принципу соборності через одностороннє втручання інтерпретацію представниками Константинопольского Патріархату окремих правил IV Вселенського Собору.
Роботу круглого столу очолив ректор Харківської духовної семінарії, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій. У засіданні взяли участь представники Київської духовної академії та семінарії: перший проректор, кандидат богослов’я, професор протоієрей Сергій Ющик, вчений секретар, кандидат богослов’я, доцент протоієрей Василь Яковчук, кандидат богослов’я, викладач ієромонах Митрофан (Божко). В залі були присутні духовенство Харківської єпархії, викладачі та студенти Семінарії.
На початку засідання з вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор ХДС митрополит Онуфрій.
Далі слово було надано протоієрею Сергію Ющику, який виголосив доповідь на тему «Єдність Церкви як основа призвання Православ’я», в якій він підкреслив актуальність еклезіологічних поглядів Кипріяна Карфагенського та інших отців Церкви й богословів в контексті проблеми церковного розколу в Україні.
З доповіддю «Взаємини Української Православної Церкви з Константинопольським Патріархатом у 2006-2008 рр. у контексті церковно-державних відносин» виступив протоієрей Василь Яковчук. Отець Василь наголосив на церковно-історичних подіях, які були передумовою втручання Константинопольского Патріархату у внутрішні справи Української Православної Церкви.
Темою доповіді Ієромонаха Митрофана (Божка) був «Титул «Вселенський» в Константинопольському патріархаті: виникнення та еволюція його значення та змісту», у якій він представив екскурс щодо появи, формування та значення титулу «Вселенський» в розрізі канонічного та історичного процесів.
Наступна доповідь була представлена кандидатом історичних наук, професором Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, викладачем Харківської духовної семінарії Куделком Сергієм Михайловичем: «Раскол глазами историка», який наголосив на соціально-економічних причинах розколу.
Протоієрей Михайло Пилипчук, кандидат богослов’я, викладач Харківської духовної семінарії в своїй доповіді «Значение канонического права в жизни Церкви и проблемы связанные с предоставлением автокефалии» підкреслив важливість канонічного права в житті Церкви, а також проаналізував неканонічні дії Константинопольського Патріархату в контексті церковного права.
Наприкінці засідання всім присутнім були представлені видання Київської духовної академії і семінарії.
В заключному слові митрополит Онуфрій подякував усім доповідачам, а також побажав учасникам конференції терпіння, злагоди і миру.