Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

РІВНЕ. Суд відхилив апеляцію громади ПЦУ в Малинську, яка намагалася за підробленими документами відібрати Петропавлівський храм


Рівненський апеляційний суд відмовив громаді ПЦУ в позові, який стосувався храму Поліської єпархії УПЦ у селі Малинськ Рівненської області, та порушив проти неї кримінальну справу.
Розгляд скарги щодо усунення перешкод на користування Петропавлівським храмом, яку подали активісти ПЦУ, відбувався 23 листопада. Примітно, що позов було подано не на релігійну громаду УПЦ чи настоятеля парафії, а на фізичну особу Володимира Гнеся.
Як розповіла правозахисниця Раїса Приходько, справу слухала колегія суддів.Одностайним рішенням громаді ПЦУ в позові відмовили.
«Рішення законне, прийняте відповідно до Конституції України, яка гарантує вільне віросповідання у нашій державі всім конфесіям», – наголосила правозахисниця.
Також вона повідомила, що громада ПЦУ вдалася до підробки документів, на підставі яких будувався її позов. Після наданих суду фактів проти громади ПЦУ села Малинськ порушили кримінальну справу щодо фальсифікації, а віруючих УПЦ визнали потерпілими.
«Їхнє свідоцтво про право власності на церкву сфальсифіковано, – уточнила адвокат. – Вони розповіли про втрату документів релігійною громадою УПЦ. Це не правда. Оригінал документа суду було представлено».
Варто зазначити, що в Малинську релігійна громада УПЦ налічує понад 450 парафіян, активістів ПЦУ – близько 50 осіб. Ще влітку останні отримали від держави земельну ділянку під будівництво церкви та навіть залили фундамент, що не завадило їм продовжувати висувати претензії на власність громади УПЦ.
Нагадаємо, що конфлікт навколо Петропавлівської церкви у Малинську тривав два роки, і громада УПЦ вже довела свої права на храм у суді.
Зі сторінки ФБ Отец Виктор Земляный