Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Відбувся форум «Соціальне служіння Церкви у сфері подолання алкоголізму та наркоманії»


9 лютого з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Києві відбувся одноденний форум «Соціальне служіння Церкви в галузі подолання алкоголізму та наркоманії». Організатором виступило Свято-Володимирське братство тверезості при Синодальному відділі УПЦ у справах молоді.
Форум проходив у духовно-просвітницькому центрі «Апостоли» при ставропігійному храмі на честь Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів і зібрав близько 50 представників єпархій, соціальних відділів і священнослужителів, щоб представити роботу братств тверезості, розповісти про сучасні форми реабілітації та про діяльність реабілітаційних центрів, що співпрацюють з Українською Православною Церквою.

Розпочався захід молебнем на початок усякої доброї справи. Після чого з вітальним словом до учасників звернувся голова Синодального молодіжного відділу УПЦ, вікарій Київської Митрополії архиєпископ Обухівський Іона.

Перший заступник голови відділу й очільник Свято-Володимирського братства тверезості архимандрит Іоасаф (Перетятько) виступив з доповіддю «Роль монастирів у справі реабілітації наркозалежних». Також у програмі прозвучали виступи священника Олексія Малюкова «Місія священника-духівника в лікувальному процесі в реабілітаційному центрі»; ієродиякона Іларіона (Харченка) «Актуальні питання церковної опіки молоді в галузі профілактики аддикцій»; засновника і керівника реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Рух перемін» Андрія Кошари; психотерапевта Аліни Бикової; заввідділенням реабілітації «Новий шлях» Дениса Берегового.

Настоятель Успенського храму с. Коцюбинське Київської області протоієрей Миколай Могильний представив свій проект «Територія тверезості» — як вдосконалення системи допомоги наркозалежним.

Голова сектору протидії зловживанню психоактивними речовинами Соціального відділу Одеської єпархії протоієрей Василь Кобан розповів про пастирську опіку наркозалежних в Одеській єпархії.

Про взаємодію зі священниками Харківської єпархії прозвучали доповіді керівника душепопечительського центру реабілітації імені вмч. Георгія Переможця (м.Харків) Сергія Жидких і представника Міжнародної антинаркотичної асоціації Аркадія Верьовкіна.

Учасники з Волині — глава Волинського православного братства тверезості протоієрей Степан Ярема та духівник братства протоієрей Олександр Білінський — порушили тему, яким саме чином священнослужитель може консультувати з питань реабілітації наркозалежних.

Завершився форум круглим столом на тему «Дисфункціональна сім’я з залежним».