Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. У Мінкульті підтвердили, що в УПЦ майже вдвічі більше парафій, ніж у “ПЦУ”


У відповідь на запит ЗМІ, Міністерство культури та інформаційної політики України повідомило статистичні дані щодо Української Православної Церкви та “Православної церкви України”, які підтверджують те, що канонічна Церква є найбільшою конфесією в Україні та має майже вдвічі більше парафій у порівнянні з новоствореною структурою. Інформацію від Міністерства культури Радіо Свобода отримало 28 грудня 2020 року.

Зазначається, що до Української Православної Церкви належить 12 410 парафій, у той час, як структура “ПЦУ” нараховує – 7 097.

«Для проведення богослужінь релігійні організації Православної церкви України використовували 5299 культових та пристосованих під молитовні будівель: 3673 культові будівлі та 1626 приміщень, пристосованих під молитовні. Українська православна церква у єдності з Московським патріархатом налічувала 12410 релігійних організацій, які своєму користуванні мали 11157 культових та пристосованих під молитовні будівель, зокрема 7804 культових будівель та 3353 приміщень, пристосованих під молитовні», – йдеться у відповіді.

Повідомляється, що статистичний звіт, на який посилається міністерство, містить дані станом на 01.01.2020р. Вперше вони були оприлюднені в наказі Міністерства культури та інформаційної політики України від 14.04.2020 № 1657.

При цьому, як проінформував під час свого виступу на конференції, присвяченій 30-літтю дарування Грамоти про самостійність в управлінні УПЦ, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами УПЦ, з моменту свого створення “ПЦУ” шляхом церковного рейдерства захопила 340 парафій Української Православної Церкви.