Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Невтручання уряду і влади в питання релігії – єдино правильне рішення – нардеп партії «Слуга народу»

На думку Артема Культенка, релігія не може бути питанням політики, невтручання уряду і влади в питання релігії – єдино правильне рішення, продиктоване Конституцією України.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Артем Культенко в інтерв’ю грецькому виданню News-politics підкреслив, що релігія не може бути «питанням політики». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ.

Артем Культенко зазначив, що «люди ходять до церкви не через політику, а через Бога», а «ми зіткнулися з ситуацією розділення Православної Церкви».

«Що стосується мене, то я проти будь-якого розділення, бо всі розділення йдуть врозріз з нашою християнською вірою. Ми повинні розуміти, що категорично неправильно розділяти людей, простих православних парафіян, на «правильних» і «неправильних». Церква і Бог нас не розділяють, а об’єднують. Так чому ж люди не дотримуються цього прикладу?», – зазначив нардеп.

Він упевнений, що «невтручання уряду і влади в питання релігії – єдино правильне рішення, продиктоване Конституцією нашої країни», а «релігія не може бути питанням політики», бо «кожен має право на свободу віросповідання».

«Церква існує вже дві тисячі років і буде існувати вічно, в той час, як уряди приходять і йдуть. У цьому випадку людське втручання, і особливо втручання уряду, може мати негативний ефект. Історія вже знає такі приклади, тому я підтримую невтручання уряду», – заявив Артем Культенко.

«Взагалі було зроблено багато спроб створити конфлікт в українському суспільстві через розділення громадян – на Схід і Захід, за мовною ознакою і так далі. Для мене – об’єднання набагато важливіше, тому що у нас багато спільного», – підсумував народний обранець.