Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. Відбулись єпархіальні річні збори


Під керівництвом митрополита Вінницького і Барського Варсонофія, 11 грудня відбулись щорічні загальні збори духовенства Вінницької єпархії.

У зібранні також взяли участь секретар єпархії прот. Роман Макар, благочинні, секретар зборів прот. Володимир Пучков, ігумен Лемешівського монастиря архім. Марк (Барановський) та ігуменя Браїлівської обителі м.Антонія (Стеценко).

Після спільної молитви з вступним словом до всіх присутніх звернувся керуючий Вінницькою єпархією митрополит Варсонофій. Архієрей розповів про важку церковну ситуацію у православному світі, пов’язану із антиканонічними діями Стамбульського патріарха Варфоломія та втручанням влади декількох країн у справи Помісних Православних Церков. Також владика розповів про підсумки засідання Священного Синоду УПЦ, у якому взяв участь та життя Вінницької єпархії у 2020 році загалом (окрема статистика буде згодом опублікована на сайті).

Звіти відділів за 2020 рік зачитав секретар єпархії прот. Роман Макар, священик розповів про життя єпархії у період пандемії коронавірусу та які були введені обмеження у храмах. Отець Роман відзначив, що робота відділів з початком карантину була обмежена, але не припинена повністю, також секретар розповів про сучасний стан судових справ.

Нагадуємо, що тривають судові процеси у зв’язку з рейдерськими захопленнями храмів Вінницької єпархії збоку прихильників “ПЦУ” та незаконними перереєстраціями громад УПЦ в ПЦУ.

Керівник Інформаційного відділу єпархії диякон Андрій Балан розповів про великий приріст підписників у всіх соц. мережах єпархії. Нагадуємо, Вінницька єпархія представлена в усіх “меседжерах”, Facebook та Youtube (+посилання) Найбільше підписників у 2020 році приєдналось до сторінки у Facebook та Youtube-каналу. Станом на кінець 2019 року на Фейсбук-сторінку було підписано 3800 користувачів, станом на сьогодні – 33 038. На Ютуб-каналі вкінці 2019 було 980 підписників, станом на сьогодні 5 530. Також створено сторінку в Інстаграм.

Архієрей та всі присутні священики переглянули відео “Рік з життя Вінницької єпархії”, де прозвучала статистика архієреських виїзних богослужінь у 2020 році. Всього було звершено 125 літургій на парафіях єпархії та за її межами. Освячено 3 нових храми. Звершено 5 хіротоній (3 дияконські та 2 священицькі). Відбулось 2 офіційних візита до Помісних Церков: Болгарської та Антиохійської (Ліван).

Під час оголошення статистики священиків та парафій єпархії, архієрей закликав помолитись за покійних кліриків, які відійшли у вічність в цьому році: прот. Василь Холод, прот. Георгій Криванич, прот. Олексій Іродов та прот. Григорій Коломійчук. Покійним клірикам проспівали “Вічна пам’ять..”.

У цьому році відбулось декілька перевезень гуманітарної допомоги до Святогірської лаври. Всього на благодійність Вінницька єпархія витратила близько 600 тисяч гривень.

Насамкінець зібрання митрополит Варсонофій зачитав прохання протоієрея Романа Макара про звільнення з посади секретаря єпархії. Архієрей оголосив про призначення на посаду секретаря архімандрита Аркадія (Сенчуківського). Протоієрею Роману владика висловив вдячність за велику працю, здійснену ним на славу Святої Церкви та користь Вінницької єпархії.

Митрополит Варсонофій привітав усіх кліриків, які святкували у цьому році свій ювілей, таких священиків (та ігуменя Антонія) було 29. Владика передав ювілярам подарунки.