Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. В Іванкові намагаються таємно перереєструвати парафію УПЦ в “ПЦУ”, – соцмережі


Парафію УПЦ в Іванкові Київської області намагаються позбавити храму Різдва Пресвятої Богородиці з 2019 року.

Релігійну громаду Української Православної Церкви смт. Іванків Київської області намагаються без відома парафіян перереєструвати в “ПЦУ”. Про це повідомляє Telegram-канал PavlovskyNews..

За інформацією каналу, на сайті Київської обласної адміністрації з’явилося повідомлення про те, що віруючі УПЦ з Іванкова нібито подали документи на перереєстрацію своєї релігійної громади. При цьому жоден з членів парафії, ані настоятель ніяких документів в ОДА не подавали та переходити в “ПЦУ” не збиралися.

«В ОДА на офіційний запит відповіли, що ніяких звернень з приводу переходу від цієї громади УПЦ до них не надходило. Тоді звідки з’явилося повідомлення на сайті? В УПЦ нам відповіли, що це не проста помилка, а спроба таємно перереєструвати громаду і храм в іншу конфесію. Люди кажуть, що таким чином їх хочуть обманним шляхом перевести в ПЦУ», – повідомляє ресурс.

Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов в коментарі Telegram-каналу зазначив, що такі таємні перереєстрації досить важко відстежити, і про них, як правило, стає відомо вже постфактум, коли «нова громада» приходить відбирати храм у віруючих Української Православної Церкви.

Нагадаємо, для захоплення храму Різдва Пресвятої Богородиці в Іванкові рейдери “ПЦУ” неодноразово вдавалися до брудних технологій, у тому числі махінацій з реєстром. Спроби перевести храм в “ПЦУ” тривають з початку 2019 року, коли ініціативна група місцевих жителів, які не є членами релігійної громади, провела імпровізовані збори про перехід в “ПЦУ”. До спроб захопити храм УПЦ долучилися також депутати сільради.