ЛУЦЬК. У Волинській духовній семінарії молитовно розпочали новий навчальний рік
1 вересня, в усіх освітніх закладах України розпочався новий навчальний рік. Саме тому, як і годиться, у Волинській духовній семінарії УПЦ учбовий процес розпочався з молитви.
Цього дня, з благословіння архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, у семінарському храмі на честь святих рівноапостольних Мефодія і Кирила була відслужена Божественна Літургія, яку очолив ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський). Отцю-ректору співслужили викладачі семінарії у священному сані. За богослужінням молилися студенти та викладачі духовної школи, їх батьки, рідні та близькі, – йдеться на сайті ВДС.
Після Літургії був відслужений Молебень перед початком навчального року.
Після богослужіння зі словом проповіді до студентів звернувся ректор ВДС архімандрит Євменій (Михалевський). Отець ректор наголосив, що у стінах духової школи майбутні душпастирі повинні здобувати не лише теоретичні богословські знання, але й вчитися жити тим духовним життям, яке стане прикладом віри і благочестя для православних вірян, яких Господь, свого часу, доручить їм як паству.
«Священник не повинен бути просто требовиконавцем. Він має вміти знайти відповідь на усі духовні запити своєї пастви. І для цього тут, у стінах духовної школи, ви здобуваєте богословські знання і провадите духовне життя. Отож, використовуйте це», – наголосив ректор ВДС архімандрит Євменій.
Навчання у духовній семінарії в унікальний спосіб поєднує теорію і практику здобуття богословських знань і науку духовного життя. І скористатися цим радить студентам викладач Основного богослів’я та голова Просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.
«Треба вивчати ті знання, які тут подаються, і це є унікальним шансом дізнатися багато чого цікавого і потрібного для майбутнього душпастирського служіння і духовного життя. Також є можливість навчитися смиренню, послуху та духовній мудрості, які є необхідними не лише для священників, але й для вірян, і чому душпастир як раз і має навчати своїх прихожан», – наголосив отець Валентин.
А викладач Літургіки і проректор з навчальної роботи ВДС архімандрит Феофан (Кирилюк) підкреслив, що богослів’я є не «теоретичною наукою релігії», а практичним досвідом богопізнання. І саме цим досвідом православний священник має ділитися зі своєю паствою.
«Освячення людини відбувається завдяки зустрічі з особистістю Бога. А ця зустріч, у першу чергу, відбувається у Таїнстві Євхаристії. Священник є тим, хто звершує це Таїнство, і тому важливо, щоби студенти нашої духовної школи навчилися відчувати цю євхаристійну зустріч зі Спасителем у стінах храму», – зауважив отець Феофан.
На завершення урочистостей відбулась перша лекція-зустріч вихованців із своїми класними наставниками.
ФОТО: Іван Стельмах
ЛУГАНСК. Благотворительная акция «Дорога к храму»м прошла в Александро-Невском храме