Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БОРИСПІЛЬ. Священик Морозівки спростував звинувачення в образі пам’яті загиблого «кіборга»


Священик Морозівки спростував звинувачення в образі пам’яті загиблого кіборгаКлірик Бориспільської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Микола Брега заявив, що ніколи не відмовлявся здійснювати панахиду по загиблому воїну АТО Денису Поповичу, а звинувачення матері кіборга помилкові і безпідставні. Пише інтернет-видання СПЖ.

Мати загиблого при захисті донецького аеропорту кіборга заявила, що настоятель Свято-Успенського храму в с. Морозівка назвав її сина «братовбивцею» і відмовив родичам у звершенні панахиди по загиблому воїну.

«У мене є багато фотографій, що я неодноразово протягом трьох років, що служу на цій парафії, звершував для матері панахиди на могилі на її прохання, – розповів протоієрей. – І це було не тільки в якісь їхні пам’ятні дні. Це було і на 9-те травня, перед загальним мітингом в селі біля пам’ятника ми йшли з нею на могилу. Це можуть підтвердити півчі мої, церковні люди з громади. Всі знають про це, і все це бачили, і це є правда. Ніколи вона до мене не підходила зі словами, що пішли послужимо, а я відповів відмовою. Такого не було ні разу, це абсолютна брехня, вигадана нею».

За словами настоятеля, те, що відбувається може бути пов’язано з бажанням прихильників ПЦУ, до яких з недавнього часу відноситься і мати кіборга, відібрати храм у громади УПЦ.

«Ця людина [мати Дениса Поповича – Ред.] далека від порядності, все це вона перекрутила, приписала мені для того, щоб в селі знову створювати скандали, для того, щоб церкву відібрати, – прокоментував ситуацію отець Миколай. – Вони ж обіцяють, ходять і на кожному кроці [розповідають – Ред.], що ми заберемо, ми виженемо, ми все у вас заберемо. Їм голосування, юридичні документи не важливі. Їм не важливо, що ми переоформили, що ми все-таки визначилися і ми в УПЦ».

Священик розповів, як безліч разів був на передовій лінії фронту, зустрічався з бійцями, привозив їм продукти, ікони і натільні хрестики.

«Абсолютно не сходиться те, що написали, з тим, що я роблю насправді», зазначив він.

Як повідомлялося раніше, 8 липня 2019 року протоієрей Миколай Брега і парафіяни громади села Морозівка Баришівського району Київської області, які раніше ухилилися в розкол, принесли покаяння і висловили бажання повернутися в лоно канонічної Української Православної Церкви. Після цього прихильники ПЦУ по відношенню до віруючих Морозівка почали здійснювати різні провокації. Такий стан речей триває і донині.