Україна Православна

Луганська єпархія
Донецька єпархія
Сіверодонецька єпархія
Запорізька єпархія
Бердянская епархия
Харьковская епархія
Сімферопольсько-Кримська єпархія
Джанкойська єпархія
Херсонська єпархія
Новокаховська єпархія
Дніпропетровська єпархія
Криворізька єпархія
Полтавська єпархія
Кременчуцька єпархія
Сумська єпархія
Конотопсько-Глухівська єпархія
Чернігівська єпархія
Ніжинська єпархія
Николаевсая епархия
Олександрійська єпархія
Кировоградская єпархія
Уманська єпархія
Київська митрополія
Свято-Успенська Киево-Печерская Лавра
Белоцерковская єпархія
Вінницька єпархія
Тульчинская єпархія
Хмельницька єпархія
Шепетівська єпархія
Чернівецька єпархія
Волинська єпархія
Володимир-Волинська єпархія
Львівська єпархія
Івано-Франківська єпархія
Мукачевська єпархія
Хустська єпархія
Рівненська єпархія
Одеська єпархія

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Митрополит Володимир очолив паломників до древньої Іверії


17 грудня група паломників з Волині прибула до Грузії, аби вшанувати місцеві святині та познайомитися з життям Грузинської Православної Церкви. Паломників очолює митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир.
Серед волинян, що прибули в Грузію, є священники та миряни з парафій Української Православної Церкви, котрі постраждали внаслідок рейдерських захоплень храмів. Групу супроводжує працівник Відділу зовнішніх церковних зв‘язків УПЦ протоієрей Віталій Горзов.

У перший день паломництва волиняни знайомилися з Тбілісі та відвідали ряд відомих храмів. Серед них, новозбудований величний Свято-Троїцький собор, котрий є кафедрою Католікоса-Патріарха всієї Грузії та древній Успенський кафедральний собор Сіоні, в котрому зберігається хрест рівноапостольної Ніни та покояться останки спочилих предстоятелів Грузинської Церкви.

Незабутнім залишилися відвідання найдавнішого храму Тбілісі на честь Христа Спасителя – Анчисхаті (VI ст.) та храму Метехе (XII ст.), де покояться мощі першої грузинської великомучениці Шушанік, цариці Ранської.

Ректор Тбіліської Духовної Академії протопресвітер Георгій Звіададзе запросив волинян відвідати навчальний заклад і познайомитися з його життям та діяльністю. Сьогодні тут навчається біля 500 студентів, котрі, окрім богослів‘я, вивчають архітектуру, іконопис та церковну музику.

За Всенічною на честь святителя Николая, паломники молилися в тбіліському храмі св. князя Олександра Невського. Богослужіння тут звершується церковнослов’янською мовою. Біля храму спочивають відомі і шановані Глінські старці ХХ століття. Владика Володимир, під молитовний спів своїх супутників, звершив Панахиду на їхніх могилах.