Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Єпископ Нафанаїл звершив Літургію у домовому храмі гонимої громади села Піски


30 червня, керуючий Волинською єпархією очолив Божественну літургію у домовому храмі гонимої Свято-Георгіївської православної громади села Піски Берестечківського благочиння.
Владиці співслужили благочинний Берестечківського округу, протоієрей Дмитро Петрущак, настоятель місцевого храму, протоієрей Богдан Христинець, настоятель Свято-Покровського храму Луцька, архімандрит Афанасій (Герман), завідуючий канцелярією єпархії, архімандрит Паїсій (Хомич) та клірики Волинської єпархії.

Під час богослужіння єпископ Нафанаїл відзначив церковними нагородами наступних священників:

Протоієрей Дмитро Петрущак, благочинний Берестечківського округу, нагороджений другим наперсним хрестом з прикрасами;
Протоієрей Михайло Яворський, настоятель Свято-Троїцького храму с. Лобачівка, нагороджений другим наперсним хрестом з прикрасами;
Протоієрей Богдан Христинець, настоятель Свято-Георгіївського храму с. Піски, нагороджений митрою;
Протоієрей Петро Борисов, настоятель Свято-Покровського храму с. Горішне, нагороджений правом служіння Літургії з відкритими Царськими вратами до «Отче Наш…»;
Протоієрей Сергій Шкорбатюк, настоятель Свято-Миколаївського храму с. Колмів, нагороджений хрестом з прикрасами;
Священник Микола Слива, настоятель Свято-Покровського храму с. Хмельницьке, нагороджений золотим наперсним хрестом.
Наприкінці Божественної літургії, архіпастир звернувся до присутніх зі словом проповіді, в якому подякував прихожанам та настоятелям захоплених храмів за стійкість у Православній вірі, за продовження проповіді слова Божого у “храмових хатинках”, за те, що у цей, непростий час, саме терпінням і молитвою гонимі громади являють собою образ Господа, якого теж гнали, але не змогли перемогти, бо за “голгофою випробувань та гонінь” завжди буде воскресіння й торжество перемоги православної церкви.

У свою чергу, настоятель храму, протоієрей Богдан був дуже вдячний архієрею за візит, спільну молитву та підтримку у цей нелегкий час випробувань та попрохав завжди згадувати у молитвах Свято-Георгіївську громаду.