Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Вітальне слово митрополита Кіккського Нікіфора (Кіпрська Церква) Блаженнішому Митрополиту Онуфрію

Вітальне слово
з нагоди дня тезоіменитства
Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України

Кір Онуфрія

Ваше Блаженство, возлюблений і Богом підтримуваний у Христі Брат Онуфрій,

Пастиреначальник єдиної всеправославно визнаної Помісної Української Церкви!

З нагоди свята Вашого Тезоіменитства, бажаємо від щирого серця багатьох і благословенних років, щоб Ви продовжували пасти з жертовною любов’ю і старанним братолюбством стражденне стадо дружньої і єдиновірної держави України, яке в ці дні проходить через важкі випробування через антиканонічні дії, які порушують багатовікове канонічне передання нашої Православної Церкви, маючи собою сумний результат – не єдність Української Помісної Церкви, але катастрофічний її розпад, який таїть в собі очевидний розкол, і загрожують всьому тілу вселенського Православ’я до крайнього задоволення її ворогів.

Автокефалія, Святий Брате, будь-якої Помісної Церкви, коли необхідно її давати, то згідно священним нашим канонам і нашому багатовіковому православному церковному переданню, а не через односторонні і самовільні дії, які в принципі є антиканонічними і такими, які потребують канонічного зцілення. Твердо віримо, що тільки Всеправославний Вселенський Собор або одноголосна згода всіх Предстоятелів Помісних Православних Автокефальних Церков є канонічним органом будь-якої Автокефальної Церкви (церковної автокефалії).

Улюблений і поважний Брате! Всещедрий і Всеблагий Господь вказав на Вас серед багатьох братів, як постійного наслідувача чеснот святкуємого сьогодні преподобного отця нашого Онуфрія Єгипетського, і довірив в Ваші чесні і міцні руки штурвал захитаного від бід корабля Української Церкви, особливо в часи важкі і бурхливі.

Тому і ми постійно молимося, щоб Засновник нашої Православної Церкви Спаситель і Іскупитель Христос зберігав Ваше Високопреосвященство завжди в розквіті тілесного здоров’я, щоб Ви продовжували пасти з хресною і жертовною турботою і мілующім серцем, сповненим божественної любові, ввірену Вам від Нього паству.

В знак щирої нашої у Христі братської любові, гаряче просимо Ваше Високопреосвященство прийняти ряснотну благодаттю і чудесами чесну ікону Богородиці, Предстательницю Священного Царського і ставропігійного Кіккського Монастиря, що на Кіпрському острові, бажаючи від серця, щоб благодать Єдинородного Її Сина Господа і Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, заступництвом святкуємого сьогодні преподобного отця нашого Онуфрія Єгипетського, зберегла Вас ціла, чесна, здорова, довгоденствующа, право правляча слово Христової істини на спасіння православного страдальницького народу України.

Багатьох і всеблагословенних років Вам, Владико!

З братніми і щиро сердечними побажаннями у Христі Ісусі Господі нашому

Митрополит Кіккський і Тіллірійський Никифор