Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРНІВЦІ. У єпархії жодна з релігійних громад УПЦ не ліквідовувалась

16 квітня Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ опублікувала інформаційний лист на ім’я в. о. голови Чернівецької обласної державної адміністрації Павлюка М.В., в якому офіційно повідомила чиновника, що жодна з релігійних громад Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви у Чернівецькій області, не ліквідовувалась. Всі вони продовжують діяти, згідно юридичних документів, які видано в законний спосіб та не мають наміру переходити у підпорядкування іншої конфесії.

15 квітня відбулася зустріч кліриків Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ з головою Чернівецької ОДА щодо підписаного ним розпорядження №312-р від 29 березня про реєстрацію нової редакції статуту релігійної громади в селі Добринівці Заставнівського району Чернівецької області, в внаслідок чого громада УПЦ була переоформлена як громада «ПЦУ».

«Під час розмови з представниками Чернівецько-Буковинської єпархії Михайло Вікторович Павлюк зазначив, що він готовий почути кожного буковинця і в своїй діяльності керується законами України», – йдеться в повідомленні єпархіальної прес-служби. У свою чергу консисторія Чернівецько-Буковинської єпархії направила до Чернівецької ОДА інформаційний лист.

«З офіційного сайту Чернівецької ОДА нам стало відомо про Розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 29 березня 2019 р. за № 312-р, видане за підписом в. о. Чернівецької ОДА Павлюка М. В., про реєстрацію у новій редакції статуту «релігійної громади парафії на честь Святителя Миколая Православної Церкви України села Добринівці Заставнівського району Чернівецької області» за адресою: Чернівецька область, Заставнівський район, с. Добринівці, вул. Першого Травня, 19-а, зареєстрований відповідно до розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 14 грудня 2017 р. №1175-р», — йдеться у повідомленні. — Звертаємо Вашу увагу на те, що законно діюча парафія на чолі з керуючим (настоятелем) прот. Михайлом Васильовичем Музикою, або іншими членами релігійної громади на честь Святителя Николая Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви села Добринівці Заставнівського району Чернівецької області заяви та будь-яких інших документів для реєстрації статуту у новій редакції до Чернівецької ОДА не подавали».

Голову Чернівецької ОДА ставиться до відома, що релігійні громади захищатимуть своє право на існування та оскаржуватимуть будь-які неправомірні дії щодо них у законом передбачений порядок.

«Також повідомляємо Вас, що будь-яка офіційна інформація від Вас через будь-які джерела щодо того, що такі релігійні громади не існують або перейшли у підпорядкування до іншої церкви буде нами розцінюватись як зловживання Вами своїм службовим положенням та такими, що активно сприяють у розпалюванні міжконфесійного конфлікту між релігійними конфесіями Чернівецької області», — говориться у зверненні.

Також Павлюку передали заяву настоятеля парафії УПЦ села Добринівці протоієрея Михайла Музики, в якій він просить скасувати попереднє розпорядження про внесення змін і реєстрацію в новій редакції статуту релігійної громади УПЦ на честь Святителя Миколая.

У четвер єпархія оголосить дату загальноєпархіального хресного ходу і молитовного стояння, яке пройде під будівлею Чернівецької ОДА в знак протесту проти дій чиновників по відношенню до УПЦ в регіоні.