Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЗАПОРІЖЯ. Митрополит Лука: У щепленні жодного гріха немає

У щепленні жодного гріха немає, заявив митрополит Лука.

Підвищення захворюваності на кір в Україні – прямий наслідок антивакційної кампанії, розкрученої українськими ЗМІ більше 10 років тому. Про це заявив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука й закликав духовенство та вірян не ухилятися від вакцинації.

«Підступність кору обумовлена його можливими ускладненнями, особливо для дорослої людини. В кінцевому підсумку, може призвести до смерті, особливо тих хворих, які страждають імунодефіцитом», – попередив архієрей.

«У зв’язку із тим, що кір – гостре інфекційне вірусне захворювання, препарати для його специфічного лікування досі не розроблені. На сьогодні відомі й загальнодоступні симптоматичні медикаменти. Єдиний спосіб захисту від кору – вакцинація. Якщо діти, підлітки або дорослі в минулому пропускали планову вакцинацію, їм теж необхідно зробити щеплення», – зазначив митрополит Лука.

«Всупереч поглядам деяких необізнаних у медицині псевдо-пастирів та вірян, ідеї та практики яких суперечать досвіду святих-медиків і сучасним даним інфектології та вірусології, враховуючи обсяг отриманих мною професійних знань, заявляю про те, що у щепленні жодного гріха немає!» – підкреслив архієрей.

«Вакцинація допомагає захистити організм від багатьох серйозних (смертельних) хвороб, але до неї необхідно ставитися серйозно. Вакцина повинна бути якісною. Перш, ніж її робити, потрібно проконсультуватися у лікаря, щоб не було протипоказань, виключити фактори ризику, які можуть викликати ускладнення», – пояснив митрополит Лука.

«У зв’язку із цим, звертаюся до священиків, монахів та віруючих Запорізької єпархії Української Православної Церкви з архіпастирським нагадуванням, що церковний амвон не може бути місцем поширення серед парафіян «марного базікання та суперечок неправдивого знання» (1 Тим. 6:20), спрямованого проти вакцинації», – зазначив архієрей.

«Також закликаю всіх вірних чад нашої єпархії, не ухилятися від вакцинації, окрім того, у ці дні випробувань, посилити молитви про позбавлення жителів нашого краю від цього заразного захворювання, й усіляко сприяти поширенню інформації щодо проведення своєчасної вакцинації», – завершив митрополит Лука.