Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРНІВЦІ. На Буковині прихильники «ПЦУ» організували масові провокації — в одному з сіл влаштували бійку


24 лютого, в недільний день, прихильники «ПЦУ» влаштували провокації в п’яти населених пунктах Чернівецько-Буковинської єпархії. Під храми релігійних громад УПЦ були звезені «активісти» з плакатами, гучномовцями, в с. Товтри останні влаштували бійку.
Як інформують в прес-службі єпархії, прибічники «ПЦУ» наразі прибули в села Вижницького району (Бережниця та Бережонка) та Заставнівського району (Задубрівка, Васловівці, Товтри). В єпархії ведуть он-лайн хронологію подій. Станом на 15-ту ситуація виглядає наступним чином.

У Бережницю так званих активістів ПЦУ звезли на 10-ти автівках. До людей вийшов голова села, який почав заспокоювати прибульців, попросив усіх дотримуватися законів.

Прибули наряди поліції. Насильницьких дій не відбувається. Все знімається на камеру. Активісти очікують приїзду своїх “пастирів”, одні чоловіки, молитв не читають, запалили цигарки.

За годину приїхав “пастир” ПЦУ (с. Кибаки). Релігійна громада Свято-Михайлівського храму виказала свою думку активістам, що переходити в ПЦУ вони не хочуть та в них вже є священник о.Константин й іншого їм не треба. Після цього приїхав ще один “пастир” ПЦУ, Зозуля Миколай, зібрав своїх прибічників, відійшли від церкви 200 м, там є капличка, недовго помолилися, вернулися за автівками і роз’їхалися.

Віряни канонічної Церкви читають в храмі Псалтир та моляться Пресвятій Богородиці біля воріт. А день розпочався для вірян ще о 5-й годині ранку. О. Костянтин разом з вірянами відслужив Божественну Літургію, потім співали Акафіст Архістратигу Божому Михаїлу.

У с. Бережонка прибулі активісти «ПЦУ» намагаються провести незаконні збори. Прибуло до 10 поліцейських. Зберігається мир.

Релігійна громада на території храму молиться. Активісти мирно спілкуються на вулиці. Приїхав місіонер Української Православної Церкви, о. Іоанн Веренько, проводить диспут з охочими на тему релігійної ситуації на Україні.

У с. Задубрівка прихильники новостворенної структури прибули близько 11-ї, розгорнули провокаційні плакати, привезли колонки, кричали на настоятеля о. Леоніда. Чекають на “пастиря ПЦУ”, розпалюючи релігійну ворожнечу.

Отець Леонід разом з вірянами храму Архістратига Божого Михаїла відслужили о 8.30 Божественну Літургію. Після служби всі лишилися в храмі, продовжується молитовне стояння. Викликані наряди поліції.

О 12-й у с. Васловівці до храму прийшли активісти «ПЦУ». Зібралося біля 50 людей, вимагають служити на території релігійної громади Свято-Успеньского храму. З собою привезли 3-х “пасторів-провокаторів”.

Вірні канонічної Православної Церкви моляться в храмі, викликані наряди поліції.

У с.Товтри активісти «ПЦУ» відразу спробували проникнути на територію релігійної громади Свято-Успенського храму УПЦ. Сталася бійка, викликані наряди поліції, написана поіменна заява на провокаторів у правоохоронні органи.

На місце подій прибули посадові особи, які вмовляють провокаторів не спилювати замки воріт.

Цього ж дня в селі Великий Кучурів релігійна громада проголосувала за вірність канонічній Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

Після Літургії, настоятель об’явив, що будуть проведені збори. Всім було роздано талончики з церковною печаткою, всі зайві які лишилися – превселюдно знищили. На питання, хто бажає залишитися в Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Онуфрієм, піднявся ліс рук. “Аж сльози наверталися на очі”, – слова очевидця. Лічільна комісія порахувала голоси: 632 ЗА канонічну єдність, 4 ПРОТИ. Після цього, співали Богородичні пісні, Славословили Господа. Отець настоятель окропив усіх Святою Водою і люди з радістю розійшлися по домівкам.