Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Представники УПЦ КП (ПЦУ) захопили храм в селі Озерці Горохівського благочиння


12 лютого представники Київського патріархату захопили Свято-Хрестовоздвиженський храм УПЦ в селі Озерці Горохівського благочиння. Як повідомив настоятель громади протоієрей Михайло Курпіль, ініціатори «переходу» громади до ПЦУ не стали, як це було домовлено, чекати на призначену заздалегідь дату проведення парафіяльних зборів, що мали відбутись 15 лютого.

Як розповів священик, 19 січня після служби один з жителів села заявив, що громада не розходиться, щоб провести «збори за перехід». Однак це зібрання відбувалось не за статутом громади і не в звичайному форматі протоколу: людям просто сказали «підняти руки, хто за».

Зі слів настоятеля, серед присутніх були такі, хто утримався, були й такі, хто не підтримав ідею переходу, хоча дійсно багато людей голосували за нову церковну структуру. Наступного дня у храмі відбулось звичне Богослужіння, ніхто нічого священику не казав. Але пізніше настоятель з ще двома священнослужителями благочиння мав зустріч з головою сільської ради Тетяною Новосад, під час котрої було домовлено, що на 15 лютого священик призначає законні приходські збори, щоб достеменно зафіксувати думку громади.

12 лютого, дізнавшись від старости громади, що в дверях храму вже міняють замки, священик був змушений приїхати в Озерці, щоб забрати антимінс та решту своїх речей. В цей день в храмі вже планували служити представники Київського патріархату.

Значна більшість активу громади підтримала перехід та вмовляла до цього священика, однак він відмовився. З його слів, кілька прихожанок, як точно знає настоятель, також навідріз відкинули пропозицію змінити віру, однак чи будуть проводитись в Озерцях Богослужіння і чи будуть підшуковувати приміщення, священик ще не знає.