Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. На Волині прихильники «ПЦУ» захопили храм УПЦ, не впустивши навіть керуючого архієрея

13 січня 2019 року прихильники «Православної церкви в Україні» села Красноволя Маневицького району Волинської області захопили місцевий Свято-Михайлівський храм УПЦ і завадили звершити Божественну літургію, яку планував очолити керуючий Волинською єпархією Української Православної Церкви єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. Активісти перекрили вхід у храм, перешкодивши зайти всередину навіть настоятелю громади протоієрею Андрію Геналюку. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на фейсбук-сторінку прес-секретаря Волинської єпархії протоієрея Олега Точинського. 

За інформацією прес-секретаря Волинської єпархії, настоятель Свято-Михайлівського храму на той час розпочав звершувати проскомідію, однак вийшов на двір на галас, який було счинено назовні. Всередину отець Андрій потрапив лише згодом, під супроводом сільського голови та місцевого декана від Київскього патріархату.

Зі слів настоятеля громади, активісти були налаштовані різати замки на дверях храму. «Однак, — додав протоієрей Олег Точинський, — вчинивши тиск на отця Андрія, агресивно налаштовані люди відібрали у священика ключі від дверей».

Після довгих дискусій, компромісу так і не вдалось знайти. «Збоку прихильників ПЦУ лунали образи та погрози на адресу духовенства та віруючих УПЦ, — розповів священик УПЦ. — У підсумку, на дверях храму було змінено замки, а Богослужіння так і не відбулось. Духовенство та віряни УПЦ, які прийшли на молитву, були вимушені їхати у сусіднє село, де в місцевому храмі їм таки вдалось помолитись за недільною Літургією».

На місце події прибуло кілька екіпажів поліції. Правоохоронці зафіксували правопорушення та прийняли відповідну заяву від настоятеля храму.

Волинська єпархія УПЦ заявляє про невідкладну юридичну реакцію у відповідь на дії тих, хто ініціював та сприяв захопленню Свято-Михайлівського храму села Красноволя.

Нагадаємо, що разом із тим голова Маневицької РДА Андрій Линдюк відкрито виступив у підтримку незаконних дій прихильників так званої «ПЦУ».

Як написав на своїй сторінці у Facebook, він нібито «шанує усі конфесії, які є на території району» і буде «в межах Законів України забезпечувати додержання прав і свобод». Однак при цьому чиновник заявив, що буде активно проводити псевдопросвітництво, а саме — повідомляти неправдиву інформацію всім і всюди, начебто Волинська єпархія УПЦ є Російською, а «її центр управління в Москві, зокрема в Кремлі».