Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. У день шанування образу Пресвятої Богородиці «Подільська» відбулись Божественна літургія та хресний хід


5 вересня, відбулась урочиста подія, яка зібрала близько трьох тисяч вірян із різних куточків Православної Житомирщини — День шанування чудотворного образу Пресвятої Богородиці «Подільська». Образ зберігається у древньому і намоленому протягом десятиліть Свято-Успенському архієрейському соборі обласного центру.

ДОВІДКОВО: Точних відомостей про ікону Божої Матері “Подільська” немає, але згідно передання, чудотворний образ шаноувався ще раніше заснування самого храму, який був побудований у 1700 році. Подільську ікону Божої Матері вшановували за благодатну допомогу, котра посилалася усім, хто звертався перед нею до Божої Матері у хворобах та печалі.

У 1872 році в Житомирі вирувала епідемія холери. Житомиряни, які вірили в особливу допомогу та заступництво Божої Матері, з благословення архієпископа Волинського і Житомирського Агафангела (Соловйова) урочисто, за великої кількості народу, обнесли Подільську ікону усіма вулицями міста, після чого епідемія припинилася. В пам’ять про цю чудесну подію була встановлена традиція в день Успіння Богоматері звершувати вулицями Житомира урочисту ходу з Подільською іконою Божої Матері. В роки богоборницької влади традиція перервалася. Милістю Божою була знову відроджена.

У 1935 році влада закрила Успенський храм, але православним житомирянам вдалось сховати ікону від богоборців. У рідний храм образ повернувся у 1941 році, коли він був відкритий. Після чергового закриття храму, яке відбулось у 1967 році Чудотворний образ перенесли до Спасо-Преображенського собору. У 1992 році Успенський храм знову став діючим і Подільська ікона зайняла у ньому почесне місце у новому кіоті, а згодом була прикрашена ризою.

Святкову Божественну літургію з нагоди величного Богородичного свята очолили п’ять архієреїв: митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископ Городницький Олександр.

Архієреям співслужили священики усієї Житомирської єпархії, а це понад дві сотні священослужителів. На літургію зібрались віряни обласного центру та сотні паломників.

Під час богослужіння була піднесена молитва за мир в Україні.