Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КРОПИВНИЦЬКИЙ. Митрополит Іоасаф та представник ОБСЄ обговорили релігійну ситуацію в Україні

Митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф зустрівся 19 вересня 2018 року з представником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні п. Дарлін П.Джексон та висловив занепокоєння щодо провокацій проти канонічної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-службу єпархії.

 Зокрема було обговорено релігійну ситуацію в регіоні, стан міжконфесійних відносин на Кіровоградщині, а також діяльність духовенства і вірян Кіровоградської єпархії УПЦ із надання гуманітарної допомоги переселенцям із Донбасу.

Митрополит Іоасаф висловив занепокоєння з приводу провокацій проти Української Православної Церкви, які безкарно тиражуються в ЗМІ, несправедливо дискредитуючи та дискримінуючи канонічну Церкву.

Прес-секретар єпархії протодиякон Іоанн Ганчин, який також взяв участь у зістрічі, повідомив, що з 2014 р. відповідними органами обласної державної адміністрації не було зареєстровано жодного поданого на реєстрацію Статуту релігійної організації. Підставою для відмови в реєстрації значиться формулювання «повернення на доопрацювання», що не відповідає нормам чинного законодавства та є грубим порушенням Конституції України.

Благочинний Новоархангельського округу протоієрей Василій Дубіна, у свою чергу, розповів про правопорушення з боку будівельно-наглядових органів району щодо спорудження храму в с. Торговиця.