Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. Єпархія відсвяткувала свято Вінницько-Рожецької ікони Божої Матері


7 вересня, у свято Вінницько-Рожецької ікони Божої Матері, митрополит Вінницький і Барський Симеон разом з духовенством собору звершив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста.
Під час відправи віруючі мали змогу молитовно вклонитись списку Вінницько-Рожецької ікони, який постійно перебуває у кафедральному соборі.
Після Літургії митрополит Симеон виголосив проповідь та привітав усіх присутніх зі святом ікони Божої Матері та історичною подією — 85-річчям від дня заснування Вінницької єпархії.
Довідка:

Рожецька ікона – єдиний образ, який залишився неушкодженим під час пожежі в Рожецькому монастирі на Поділлі у 30-х роках ХVІII століття. Отримала назву «Врятована з пожежі Божа Матір», або ж «Рожецька ікона Божої Матері». Перебувала у Вінницькому Благовіщенському жіночому монастирі (з 1802 р.), Браїлівській обителі (з 1845 р.), у 1891 році повернулася у відновлену Рожецьку пустинь. За переданням, на початку 40-х років ХХ століття мироточила. Подальша доля оригіналу ікони невідома.

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 27 жовтня 2015 року визнана загальноцерковною святинею. Сучасна копія старовинного образу перебуває у Спасо-Преображенському соборі міста Вінниці. Сучасний список ікони також знаходиться у Свято-Троїцькому соборі Браїлівського жіночого монастиря, а дореволюційна копія збереглась у вінницькому храмі преподобного Лаврентія Чернігівського.

Вінницька єпархія, як самостійна, була заснована 7 вересня 1933 року. Першим архієреєм на Вінницькій кафедрі був священномученик Олександр (Петровський).

Прес-служба Вінницької єпархії