Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Архієпископ Боярський Феодосій взяв участь у святкуванні Дня Незалежності Італійської Республіки


1 червня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Держави Італії в Україні пана Давіде Ла Чечіліа вікарій Київської Митрополії архієпископ Боярський Феодосій взяв участь у святковому прийомі, організованому посольством Італії в Україні. Захід проходив з нагоди Дня Незалежності Італійської Республіки (італ. Festa della Repubblica Italiana), який італійці святкують щорічно 2 червня.

Цей день в 1946 році вважається народженням нової системи правління в державі — з цього дня Італія перестала бути монархією і перейшла на республіканський лад правління. Після закінчення Другої світової війни і падіння фашизму в Італії відбувся конституційний референдум, на якому громадянам пропонувалося вибрати бажаний державний устрій: монархію або республіку. 2 червня 1946 року все населення Італії прийшло на вибори. Майже 55% тих, хто проголосував, висловилися за республіку, а це означало — країна вирішила назавжди розпрощатися з монархією, проголосити Республіку, перейти на республіканський лад правління та вибрати членів асамблеї, на яких згодом був покладений важливий обов’язок створення нової Конституції Італії.

Урочистий прийом з нагоди свята, організований Італійським посольством в Києві, відвідали діячі культури і науки, державні службовці, релігійні представники.

Від імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архієпископ Феодосій передав пану Послу та членам дипломатичного корпусу побажання миру, благополуччя, і процвітання італійському народові.